Časť škôlky na Námestí SNP v Detve zrútia a nahradia novou budovu

NETKY.SK • 22 Marec 2023, 11:15 • 2 min
Časť škôlky na Námestí SNP v Detve zrútia a nahradia novou budovu

DETVA - Mesto Detva plánuje zrútiť časť svojej materskej školy na Námestí SNP a nahradiť ju novou prístavbou. Jej súčasný stav totiž nevyhovuje hygienickým a ani stavebným normám. Potvrdil to primátor mesta Branislav Baran s tým, že jej súčasnú kapacitu novostavbou zároveň rozšíria.

slovakia

left justify in out

Hovorca mesta Detva Milan Suja priblížil, že škôlku v minulosti budovali v dvoch etapách. V prvej vznikla predná časť z drevenej konštrukcie a v druhej etape zadná, murovaná časť. "V rámci rekonštrukcie zrútia prednú drevenú časť, ktorú nahradia murovanou dvojpodlažnou stavbou," vysvetlil s tým, že zadnú, súčasnú murovanú časť obnovia a bude mať nové dispozičné riešenie.

 

Primátor poznamenal, že plocha pre jedno dieťa by mala byť väčšia. "Naplní sa tak hygienická a aj priestorová norma, ktorú deti potrebujú," spresnil. Mrzí ho však, že pri projektovej príprave sa pozabudlo na vybudovanie detských jaslí. "Robíme s tým, čo sme zdedili a čo máme," podotkol Baran, ktorý je novým detvianskym primátorom od vlaňajších komunálnych volieb.

 

Ako dodal, počas stavebných prác premiestnia škôlkarov do dočasných priestorov. Podľa jeho slov po získaní dodávateľa prác sa bude samospráva snažiť ukončiť práce na novej budove čo najskôr. Pripomenul, že táto obnova je v novom roku pre samosprávu najväčšou výzvou. "V súčasnosti sa pripravujeme na hľadanie dodávateľa stavebných prác," zdôraznil. Na tento projekt sú v rozpočte mesta vyčlenené finančné prostriedky vo výške 1.900.000 eur. Mesto Detva je zriaďovateľom štyroch materských škôl. Okrem školského zariadenia na Námestí SNP v starej časti mesta navštevujú deti aj tri škôlky na sídlisku. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies