Časopis Time ocenil ženy, ktoré prehovorili o sexuálnom obťažovaní

NETKY.SK • 6 December 2017, 17:08 • 2 min
Časopis Time ocenil ženy, ktoré prehovorili o sexuálnom obťažovaní

NEW YORK - Osobnosťou roka 2017 amerického časopisu Time sa stali ženy a všetky ďalšie obete, ktoré "prelomili mlčanie" a odvážili sa prehovoriť o svojich skúsenostiach so sexuálnymi útokmi a obťažovaním. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Okrem tých, čo prelomili mlčanie ("The Silence Breakers), bol hlavným favoritom na získanie tohtoročného titulu Osobnosť roka vlaňajší laureát, americký prezident Donald Trump. Časopis Time to zdôvodnil tým, že súčasný šéf Bieleho domu budí takú pozornosť po celom svete, ako sa to nepodarilo ešte nijakému z jeho predchodcov.

 

Medzi tohtoročnými finalistami bol aj čínsky prezident Si Ťin-pching, ruský prezident Vladimir Putin, bývalá americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, speváčka Beyoncé či populárny hráč amerického futbalu Colin Kaepernick. Editori časopisu Time ocenili prestížnym titulom Osobnosť roka všetkých tých, ktorí "odhalili tajomstvá, presunuli na sociálne siete to, o čom sa predtým len šepkalo... a ostatných podnietili k tomu, aby prestali akceptovať neakceptovateľné"Na obálke časopisu Time sa v tejto súvislosti objavili herečka Ashley Juddová, speváčka Taylor Swiftová a ďalšie obete obťažovania.

 

Časopis oznámil tohtoročného laureáta ocenenia v televíznom programe Today spravodajskej stanice NBC, ktorého dlhoročný moderátor Matt Lauer bol minulý týždeň prepustený kvôli obvineniam z obťažovania svojej kolegyne Savannah Guthrieovej.

Množstvo žien po celom svete od októbra tohto roku prehovorilo o sexuálnom zneužívaní desiatkami vplyvných mužov v oblasti zábavného priemyslu, médií, obchodu a športu. Agentúra AP pripomenula, že obvineniam z nenáležitého správania voči viacerým ženám čelil v minulosti aj prezident Trump.

 

V reakcii na množiace sa obvinenia zo sexuálneho obťažovania, najskôr voči americkému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi, vznikla kampaň v sociálnych médiách, kde sa začal šíriť hashtag #MeToo ("Ja tiež"). Za kampaňou stojí americká herečka a aktivistka Alyssa Milanová, ktorá ju začala šíriť na sociálnych sieťach. V priebehu 48 hodín hashtag #MeToo tweetovali milióny ľudí.

 

Time s ústredím v New Yorku vymenúva každoročne osobu alebo myšlienku, ktorá najviac ovplyvnila spravodajstvo a svetové dianie za uplynulý rok, a to v dobrom alebo zlom. Vlani sa na obálke magazínu Time objavil americký prezident Donald Trump.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies