Carla Sarkozyová sa zastala Iránky odsúdenej na ukameňovanie

NETKY.SK • 25 August 2010, 08:00 • 2 min
Carla Sarkozyová sa zastala Iránky odsúdenej na ukameňovanie

Carla Sarkozyová sa zastala Iránky odsúdenej na ukameňovanie

slovakia

left justify in out

img

Manželka francúzskeho prezidenta Carla Sarkozyová sa spolu s ďalšími francúzskymi prominentmi dôrazne zastala iránskej ženy, odsúdenej na ukameňovanie. Internetovú výzvu už podpísalo viac ako 15.000 ľudí.
      "Ako môže človek mlčať zoči voči rozsudku proti nej? Prečo preliať jej krv, pripraviť deti o matku? Len preto, že žila a ľúbila, pretože je ženou a preto, lebo je Iránkou? Všetko vo mne sa vzpiera, aby som to akceptovala," napísala bývalá modelka a prvá francúzska dáma na internetovej stránke publicistu Bernarda-Henriho Lévyho.
      Okrem iných prominentov sa k výzve na podporu Iránky Sakíny Aštíaníovej pripojili aj bývalý francúzsky prezident Valéry Giscard d'Estaing a primátor Paríža Bertrand Delanoë.
      Aštíaníovú (43) v Iráne odsúdili na ukameňovanie za manželskú neveru. Rozsudok vyvolal protesty mnohých vlád a organizácií na ochranu ľudských práv. Teherán v júli predbežne pozastavil vykonanie rozsudku.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies