Bývalý Trumpov lekár tvrdí, že prezidentovi ľudia mu prehľadali ordináciu

NETKY.SK • 2 Máj 2018, 06:41 • 2 min
Bývalý Trumpov lekár tvrdí, že prezidentovi ľudia mu prehľadali ordináciu

WASHINGTON - Harold Bornstein, bývalý lekár Donalda Trumpa, obvinil dlhoročného telesného strážcu amerického prezidenta, že v sprievode ďalších dvoch osôb "prehľadal" jeho ordináciu a zobral si odtiaľ Trumpove zdravotné záznamy.

slovakia

left justify in out

Bornstein povedal, že Trumpov ochrankár Keith Schiller a ďalší dvaja muži prišli do jeho ordinácie v New Yorku 3. februára 2017, dva dni po tom, ako v denníku The New York Times vyšiel článok, v ktorom uviedol, že prezidentovi roky predpisoval prípravok na rast vlasov. "Museli tam byť 25 alebo 30 minút. Spôsobili veľký chaos," uviedol lekár a dodal, že sa cítil byť ohrozený a vystrašený.

 

Schiller bol dlho Trumpovým ochrankárom. Keď sa Trump v januári 2017 ujal funkcie prezidenta, dostal miesto v Bielom dome, z ktorého ale odišiel v septembri.

 

Druhým mužom, ktorý mal prísť do ordinácie, bol podľa Bornsteina Alan Garten, právnik realitnej spoločnosti Trump Organization. Tretieho muža Bornstein neidentifikoval.

 

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová odmietla Bornsteinove tvrdenia. Podľa nej nešlo o prehliadku, ale bežný postup, keď lekársky personál Bieleho domu zhromažďuje zdravotné záznamy nového prezidenta.

 

Keith Schiller sa v médiách nespomína prvýkrát. Keď Trump v máji 2017 odvolal šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) Jamesa Comeyho, Schiller mu osobne priniesol do ústredia FBI prepúšťací list.

 

To isté platí aj o 70-ročnom Bornsteinovi, ktorý bol Trumpovým osobným lekárom viac ako 35 rokov. V liste zverejnenom Trumpovým štábom v decembri 2015 napísal, že realitný magnát je "najzdravším kandidátom", aký sa kedy stane hlavou štátu. Neskôr pripustil, že list napísal len za päť minút, kým pred dverami jeho ordinácie čakali ľudia z Trumpovho tímu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies