Britské médiá odhalili tvár Džihádistu Johna, na prvej školskej fotografii

NETKY.SK • 27 Február 2015, 08:33 • 2 min
Britské médiá odhalili tvár Džihádistu Johna, na prvej školskej fotografii

LONDÝN - Britské médiá dnes prvýkrát odhalili tvár maskovaného zabijaka z extrémistickej skupiny Islamský štát (IS), známeho pod prezývkou Džihádista John, ktorý vystupoval v popredí videí zachytávajúcich brutálne popravy rukojemníkov.

slovakia

left justify in out

V skutočnosti ide o britského občana zo západného Londýna Mohammeda Emwaziho. V denníku Daily Mail sa teraz objavila jeho stará fotografia - nevinne sa usmievajúceho školáka. Na videách Islamského štátu sa ukazoval militant v čiernom oblečení, ktorý sa hrozivo oháňal nožom a rozprával s anglickým prízvukom. Videá zachytávali odrezanie hlavy rukojemníkov, vrátane Američanov, Britov a Sýrčanov, pripomenula agentúra Reuters.

 

Denník Daily Mail dnes zverejnil fotografiu školáka a označil ho ako Džihádistu Johna, ktorý sa stal desivým symbolom brutality Islamského štátu a jedným z najhľadanejších ľudí na svete.

Emwazi, v popredí fotografie, sedí s prekríženými nohami na tráve. Snímka zachytáva žiakov základnej školy Svätej Márie Magdalény, ktorá patrí anglikánskej cirkvi a nachádza sa v obytnej štvrti západného Londýna Maida Vale. Emwazi vyzerá ako každý iný britský školák.

 

img

 

Noviny uviedli, že Emwazi, syn taxikára pôvodom z Kuvajtu, sa v chlapčenských rokoch zaujímal skôr o futbal než o islam.

 

Emwaziho meno prvýkrát zverejnil americký denník Washington Post a odvolával sa pritom na nemenovaných bývalých kolegov. Dva zdroje z americkej vlády pod podmienkou zachovania anonymity pre Reuters potvrdili, že vyšetrovatelia sú presvedčení, že práve Emwazi je Džihádista John.

 

 

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies