Britská spoločnosť Vodafone oznámila, že zruší 11.000 pracovných miest

NETKY.SK • 16 Máj 2023, 11:55 • 2 min
Britská spoločnosť Vodafone oznámila, že zruší 11.000 pracovných miest

LONDÝN - Britský mobilný gigant Vodafone v utorok oznámil, že plánuje zrušiť 11.000 pracovných miest v priebehu nasledujúcich troch rokov.

slovakia

left justify in out

Britský mobilný gigant Vodafone v utorok oznámil, že plánuje zrušiť 11.000 pracovných miest v priebehu nasledujúcich troch rokov. Nová výkonná riaditeľka Margherita Della Valleová sa totiž snaží zmeniť a zjednodušiť organizáciu, ktorá zápasí so slabými výsledkami. TASR o tom informuje na základe správ DPA a AFP.

 

"Náš výkon nebol dostatočne dobrý. Vodafone sa musí zmeniť, aby sme mohli dôsledne poskytovať služby," uviedla vo vyhlásení a dodala, že zjednodušenie štruktúry pomôže zlepšiť konkurencieschopnosť spoločnosti. Della Valleová bola natrvalo vymenovaná do funkcie začiatkom mája po piatich mesiacoch dočasného šéfovania. Jej predchodca Nick Read odstúpil z postu začiatkom decembra po štvorročnom pôsobení, ktoré poznačil prudký pokles cien akcií spoločnosti. Z Vodafonu odišiel po rokovaniach o zlúčení jeho operácií v Spojenom kráľovstve s konkurenčným Three UK, ktorý vlastní hongkonská CK Hutchison. Podľa správ v médiách obchod v hodnote 15 miliárd libier (17,25 miliardy eur) je blízko dokončenia.

 

Vodafone oznámil za uplynulý finančný rok do konca marca 2023 pokles zisku o 1,3 % na 14,7 miliardy GBP. A predpovedá malý alebo žiadny nárast zisku počas aktuálneho finančného roka. (1 EUR = 0,86943 GBP)twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies