Británia zverejnila plán na zvýšenie konkurencieschopnosti ekonomiky

NETKY.SK • 27 November 2017, 12:54 • 2 min
Británia zverejnila plán na zvýšenie konkurencieschopnosti ekonomiky

LONDÝN - Britská vláda v pondelok zverejnila plán na podporu investícií do oblastí s vysokou pridanou hodnotou, akými sú umelá inteligencia, vývoj autonómne riadených áut a biotechnológie.

slovakia

left justify in out

Program v celkovom objeme 735 mil. libier (GBP) má podľa vlády prispieť k tomu, aby sa Veľká Británia do roku 2030 stala „najinovatívnejšou krajinou na svete“. V rovnaký deň medzinárodná farmaceutická skupina Merck oznámila, že vo svojom novom výskumnom a vývojovom centre plánuje v krajine zamestnať 950 ľudí.

Vláda zverejnila plán na zlepšenie konkurencieschopnosti po tom, čo vládny úrad pre rozpočtovú zodpovednosť minulý týždeň výrazne zhoršil prognózu rastu britskej ekonomiky v najbližších rokoch. Na výhľad negatívne vplýva neistota súvisiaca s pripravovaným vystúpením krajiny z EÚ. Zdrojom obáv je aj nižšia produktivita britskej ekonomiky v porovnaní s inými kľúčovými členmi EÚ - Nemeckom a Francúzskom.

(1 EUR = 0,89120 GBP)
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies