Bratislavská župa spustila vlastnú online registráciu očkovania. Je určená pre vážne chorých pacientov!

NETKY.SK • 08.04 • Čítanie 2 min

BRATISLAVA - Bratislavská župa spustila registráciu na očkovanie proti COVID-19 pre pacientov s chronickými chorobami. K vakcíne sa dostanú aj onkologickí pacienti či osoby s poruchami pľúc a srdca.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

„Veľmi nám záleží na tom, aby bolo očkovanie čo najspravodlivejšie a aby naozaj mali prednosť tí, ktorí ho nutne potrebujú a márne čakajú na termín. Preto sme otvorili možnosť prihlásiť sa na očkovanie pre pacientov s chronickými chorobami a to bez ohľadu na vek,” hovorí predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

 

Onkologickí pacienti prídu konečne na rad

Ako náhradníci na očkovanie sa môžu registrovať nielen držitelia preukazu ŤZP, ale aj pacienti s chronickými chorobami so závažnýmistredne závažnými ochoreniami.

 

Ide o závažné diagnózy ako napríklad pacientov po transplantáciách, onkologickéhemato-onkologické ochorenia, ochorenia pľúc, srdca, poruchy imunity a podobne.

 

Ide o približne 40 diagnóz. Ich zoznam aj poradie stanovuje Vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR, ktorou sa ustanovujú kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu COVID-19.

 

 

BSK má vlastný registračný systém

Na prihlasovanie pacientov s chronickými ochoreniami vytvoril Bratislavský samosprávny kraj vlastný online formulár na stránke www.BratislavskyKraj.sk Prihlásenie je jednoduché a ľudia tak môžu urobiť kliknutím sem.

 

„Nemusíte sa ponáhľať, o pridelení termínu na očkovanie nerozhoduje čas vašej registrácie,” vysvetľuje Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja. „O presnom termíne očkovania budeme očkovancov informovať e-mailom alebo cez SMS.“

 

Systém slúži pre obyvateľov Bratislavského kraja (okresy Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec) a nie je náhradou oficiálnej registrácie cez stránku Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Ministerstva zdravotníctva SR.

 

Aj po registrácii do tohto systému samosprávny kraj odporúča registrovať sa na riadny termín na stránke NCZI. Systém slúži na registráciu do zoznamu náhradníkov, ktorý bratislavská župa využije v prípade, že sa na očkovací termín nedostavia všetci prihlásení uchádzači, ktorí sa zaregistrovali cez internetovú stránku NCZI.

 

V prípade, že bude voľný termín na očkovanie zo zoznamu náhradníkov, musí byť zaregistrovaná osoba pripravená bezodkladne sa dostaviť do veľkokapacitného očkovacieho centra v Bratislave (Národný futbalový štadión, ul. Viktora Tegelhoffa 4) spravidla do 60-90 minút od prijatia telefonátu a následnom potvrdení záujemcom.

 

Mohlo by vás zaujímať: Chaos v očkovaní pokračuje, dlho očakávaná „Čakáreň“ je fiasko! Prihlasujú sa rôzni Matovičovci či Ute K*kotti

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona