Bratia Kličkovci prosia o pomoc! Ocitli sa na Putinovom zozname a hrozí im smrť?

NETKY.SK • 4 Marec 2022, 15:45 • 2 min
Bratia Kličkovci prosia o pomoc! Ocitli sa na Putinovom zozname a hrozí im smrť?

Kličkovci patria medzi legendárnych ukrajinských športovcov. Počas invázie ruských vojsk idú boxerskí bratia príkladom celému národu, ale v najbližších dňoch to nebudú mať ľahké. Podľa britských médií si Vladimir Putin pripravil zoznam 23 osôb, ktoré má zlikvidovať tzv. Vagnerova skupina. Medzi nimi sú vrcholní politickí predstavitelia, ale aj známi ukrajinskí športovci.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Putin si podľa informácií webu britského denníka The Times najal špeciálne komando. Ide o skupinu Vagnerovcov zloženú zo školených agentov. Predpokladá sa, že v Kyjeve aktuálne operuje viac ako 400 ruských žoldnierov s cieľom pozabíjať popredné osobnosti ukrajinského odboja. Putin údajne na zoznam pridal aj mená prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského a tiež starostu Kyjeva Vitalija Klička spolu s jeho bratom Vladimirom.

 

img

Z ťažko skúšanej krajiny utekajú stovky tisíc ľudí, Kyjev aj ďalšie ukrajinské mestá však zatiaľ odolávajú.

„Sme nesmierne hrdí na ukrajinský ľud. Budeme našu krajinu brániť, je to náš domov a sme pripravení zaň zomrieť,“ hovoria bratia Kličkovci. Slávni boxeri prostredníctvom médií žiadajú aj väčšiu pomoc spojencov. Predovšetkým má ísť o zvýšené dodávky zbraní, jedla a vody. „Veľmi tieto veci potrebujeme. Infraštruktúra je z veľkej časti zničená bombami, potrebujeme pomoc. Finančnú, vojenskú, zdravotnú,“ vyhlásil Vladimir Kličko.

 

imgimg

Ukrajina už ôsmy deň odoláva ruskému vojenskému nátlaku. „Každý sa musí zapojiť. Treba si uvedomiť, že to nie je vojna len proti vedeniu Ukrajiny. Je to vojna proti všetkým civilistom a proti demokracii. Ukrajina chce byť súčasťou modernej demokracie a európskej rodiny,“ dodal starosta Kyjeva Vitalij Kličko.

 

Prečítajte si: Bratia Kličkovci inšpirovali ďalších slávnych boxerov, berú zbraň a bránia Ukrajinutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies