Boris Johnson chce kandidovať aj v roku 2024

NETKY.SK • 3 Február 2022, 14:36 • 2 min
Boris Johnson chce kandidovať aj v roku 2024

LONDÝN – Britský konzervatívny premiér Boris Johnson avizoval, že má záujem uchádzať sa o znovuzvolenie v parlamentných voľbách, ktoré sa budú konať v roku 2024.

slovakia

left justify in out

Johnson to uviedol pre štvrtkové vydanie bulvárnych novín The Sun napriek vlne kritiky, ktorej čelí v súvislosti s odhaleniami o večierkoch v sídle vlády konaných počas lockdownu. „Mám toho ešte veľa pred sebou,“ zdôraznil premiér. „Pokračujem v práci a budem to robiť dovtedy,  kým budem mať to privilégium a česť pôsobiť v tejto funkcii,“ uviedol. Denník The Sun sa Johnsona opýtal, či už toho nemá dosť,  s odkazom na vlnu kritiky, ktorá sa na neho v uplynulých týždňoch zniesla pre kauzu okolo večierkov. „Určite nie,“ odpovedal premiér. „Nesústreďujem sa na vyjadrenia kritikov, neakceptujem kritiku od (opozičnej) Labouristickej strany...,“ zdôraznil.

 

img

 

Johnson chce podľa vlastných slov pokračovať v plnení svojho programu a svojich politických záväzkov. V rozhovore pre The Sun zdôraznil doterajšie úspechy svojej vlády, medzi ktoré zahrnul odchod Británie z EÚ, rýchly priebeh očkovania treťou dávkou vakcíny proti covidu či podľa neho najrýchlejší ekonomický rast spomedzi krajín G7. Kritici však jeho tvrdenie o tempe ekonomického rastu spochybnili.

 

img

 

Boris Johnson už v pondelok povedal, že je odhodlaný zotrvať v kresle premiéra, hoci opoziční politici i viacerí predstavitelia jeho vlastnej Konzervatívnej strany ho verejne vyzvali na odstúpenie. Johnson sa tiež na pôde britského parlamentu ospravedlnil za večierky na Downing Street 10, ktoré sa konali počas lockdownu, keď boli takéto hromadné akcie zakázané. Polícia vedie v súčasnosti vyšetrovanie v súvislosti s dovedna dvanástimi takýmito podujatiami, pričom na viacerých z nich sa zúčastnil i Johnson, píše agentúra DPA.

 

Možno vás zaujme: Važecká jaskyňa a Domica sú otvorené

 

 

 

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies