Bombový útok v oslobodenej časti irackého Mósulu si vyžiadal najmenej 23 mŕtvych

NETKY.SK • 22 December 2016, 16:34 • 2 min
Bombový útok v oslobodenej časti irackého Mósulu si vyžiadal najmenej 23 mŕtvych

BAGDAD - Najmenej 15 civilistov a osem policajtov zahynulo dnes v Iraku pri bombovom útoku na trhovisku vo východnej časti mesta Mósul, nad ktorou získali pred niekoľkými týždňami kontrolu provládne sily vedúce ofenzívu proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS).

slovakia

left justify in out

Podľa údajov irackého ministerstva obrany explodovali na otvorenom trhovisku v mósulskej okrajovej štvrti Gogdžalí tri autá naložené výbušninou. V krátkom vyhlásení však ministerstvo neuvádza, či vozidlá odpálili samovražední útočníci.

 

Organizácia Spojených národov predtým odsúdila usmrtenie štyroch humanitárnych pracovníkov a ďalších siedmich civilistov pri dvoch mínometných útokoch v Mósule, ku ktorým došlo v utorok a stredu takisto vo východnej časti mesta.

 

Ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch v stredu upozornila, že bojovníci IS úmyselne útočia na civilistov v častiach Mósulu, o ktoré prišli v rámci prebiehajúcej ofenzívy. V období medzi tretím týždňom novembra a prvým týždňom decembra podľa nej zahynulo pri tamojších bojoch najmenej 19 civilistov a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

 

Bitka o Mósul sa začala 17. októbra. Na pozície Islamského štátu v okolí mesta útočia príslušníci irackej armády, kurdských polovojenských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies