Bohorodička zmieruje: pozrite sa, ktorí politici boli 1. januára na omši v katedrále

NETKY.SK • 1 Január 2018, 13:05 • 2 min
Bohorodička zmieruje: pozrite sa, ktorí politici boli 1. januára na omši v katedrále

BRATISLAVA – Na svätej omši pri príležitosti slávnosti Panny Márie Bohorodičky, 25. výročia vzniku samostatnej SR a Svetového dňa mieru v Katedrále sv. Martina v Bratislave sa zúčastnili aj viacerí politici.

slovakia

left justify in out

Na slávnostnej novoročnej omši sedel v prvej lavici prezident SR Andrej Kiska vedno s predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom a exprezidentom Ivanom Gašparovičom. Zúčastnili sa aj niekoľkí členovia vlády na čele s vicepremiérom Petrom Pellegrinim. Ďalšími boli minister financií Peter Kažimír, minister zdravotníctva Tomáš Drucker a minister obrany Peter Gajdoš. Omšu celebroval, ako sa patrí, arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

 

Pripomeňme, že 1. január je v katolíckej cirkvi prikázaným sviatkom s názvom Slávnosť Panny Márie Bohorodičky. Bol zavedený v roku 1969; cirkev si ním pripomína dôležitú úlohu Márie v diele spásy ako matky Božieho syna a jej vyhlásenie za Bohorodičku (Theotokos) na Treťom ekumenickom koncile v Efeze v roku 431.

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Filin
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies