V Kalifornii sa koná konferencia Space Tech Expo. Predstaví najnovšie vesmírne technológie

NETKY.SK • 15 Máj 2024, 17:33 • 2 min
V Kalifornii sa koná konferencia Space Tech Expo. Predstaví najnovšie vesmírne technológie

KALIFORNIA - Space Tech Expo USA odštartovalo v utorok v Long Beach v južnej Kalifornii v Spojených štátoch a predstavilo najnovšie technológie a trendy vo vesmírnom a kozmickom priemysle.

slovakia

left justify in out

Space Tech Expo, jedna z popredných severoamerických konferencií, sa koná v Long Beach Convention Center od utorka do stredy. Dvojdňové podujatie priťahuje viac ako 250 vystavovateľov, viac ako 40 rečníkov a 3 500 návštevníkov.

Expo predstavuje rôzne vesmírne technológie, ktoré sa používajú vo výrobných procesoch, vrátane vesmírnej výroby a testovacích služieb, komponentov a systémového inžinierstva pre kozmické lode, nosné rakety a satelitné programy.

Zástupcovia spoločností vrátane Virgin Galactic, Deloitte, Material Impact, Porsche Consulting GmbH, Space Forge US a Lockheed Martin sa podelili o svoje odborné znalosti v oblasti kozmického priemyslu.

Každoročná výstava je poprednou výstavou a konferenciou pre vesmírne technológie a inovácie na západnom pobreží USA.

Neprehliadnuteľný je aj inauguračný Nemecký pavilón. V nadväznosti na úspech Space Tech Expo Europe, ktoré hostilo Nemecko, v pavilóne budú zastúpené aj nemecké firmy vrátane Airbus Defence and Space GmbH, embedded brains GmbH & Co. KG, Fraunhofer AVIATION & SPACE, OHB System AG a Reflex Aerospace GmbH.

Popri výstave prebieha bezplatná konferencia Space Tech Expo USA, ktorá sa bude konať teraz hostiť nie jednu, ale dve etapy. Na konferencii bude viac ako 40 najvplyvnejších rečníkov diskutovať o službách vo vesmíre, montáž a výroba; satelitná technológia; investície; optimalizácia pozemného segmentu a viac.

Medzi skorých potvrdených rečníkov patria zástupcovia US Space Force, Jet Propulsion Laboratórium, Deloitte, Lockheed Martin, Space Tango a Amazon Web Services. Na programe sú takisto aj panelové diskusie, prezentácie a interaktívne semináre na odbornej úrovni, ktoré podnietia dynamické konverzácie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Xinhua, Space Tech Expo, Foto: Xinhua (archívna foto)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies