Blíži sa zaokrúhľovanie cien. Pošta bude mať vlastné pravidlo

NETKY.SK • 27 Jún 2022, 16:19 • 2 min
Blíži sa zaokrúhľovanie cien. Pošta bude mať vlastné pravidlo

BRATISLAVA - Cieľom novej právnej úpravy je minimalizovať obeh jednocentoviek a dvojcentoviek, pričom naďalej zostanú zákonným platidlom. Výnimku dostali sociálne dávky, dôchodky, poštové poukazy či e-poukazy na výplatu a bankové služby.

slovakia

left justify in out

Slovenská pošta bude aj po 1. júli naďalej prijímať dobierky, ktorých cena nie je zaokrúhlená. Odosielateľovi prevedú na účet nezaokrúhlenú sumu. Pri výplate v hotovosti, takzvanej dobierke na adresu, sumu zaokrúhlia, informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

 

img

 

Podľa novely zákona o cenách od 1. júla tohto roka bude aj pošta zaokrúhľovať hotovostné platby na 5 centov. 

 

Platba v hotovosti nižšia ako 2,5 centa sa podľa nových pravidiel zaokrúhľuje nadol a rovná alebo vyššia ako 2,5 centa sa zaokrúhľuje nahor. Pri platbe za viac služieb sa zaokrúhľuje výsledná suma.

 

Prečítajte si tiež: Sulík ukázal ceny plynu pre domácnosti od SPP na celé štvorročné obdobietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies