Blatter si neželá MS 2022 v januári a februári

NETKY.SK • 10 December 2014, 11:30 • 2 min
Blatter si neželá MS 2022 v januári a februári

MARRÁKEŠ - Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter nepreferuje január a február ako alternatívne termíny majstrovstiev sveta 2022 v Katare.

slovakia

left justify in out

Prezradil to generálny sekretár organizácie Jérome Valcke. Podľa neho majú po novembrovom stretnutí všetkých zainteresovaných strán január s februárom rovnakú šancu ako november s decembrom. Ďalšiu schôdzku s predstaviteľmi kontinentálnych konfederácií, ligových súťaží, klubov a hráčskych združení naplánovali na 23. február 2015. Čas konania šampionátu stále nie je vyriešený, tradičné letné mesiace sú prakticky vylúčené pre extrémne vysoké teploty v krajine hostiteľov.

 

"Január a február predstavujú hrozbu kolízie so zimnými olympijskými hrami, preto ich prezident nepovažuje za reálnu možnosť," uviedol Valcke. Blatter je členom Medzinárodného olympijského výboru (MOV). 

 

Európske kluby a ligové súťaže prišli s tretím variantom - májom. Valcke tvrdí, že rozhodnutie padne na marcovom zasadnutí výkonného výboru FIFA. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies