Bill Cosby čelí žalobe za urážku na cti

NETKY.SK • 11 December 2014, 17:33 • 2 min
Bill Cosby čelí žalobe za urážku na cti

USA - Americký herec Bill Cosby čelí žalobe za urážku na cti, ktorú naňho podala v stredu v Massachusetts istá Tamara Green. Šesťdesiatšesťročná bývalá právnička je jednou zo žien, ktoré obvinili 77-ročného komika zo sexuálneho zneužívania.

slovakia

left justify in out

Green podala žalobu po tom, ako hercovi zástupcovia údajne očiernili jej meno vo vyjadreniach pre americký denník The Washington Post a týždenník Newsweek, a zároveň sa tak dopustili "verejného opovrhovania" či "výsmechu". Žena tvrdí, že Cosbyho zástupcovia ju označili za klamárku, keď vyhlásila, že ju herec v rokoch 1969 a 1970 sexuálne napadol po tom, ako jej dal drogy. Žena, ktorá o údajnom incidente po prvý raz prehovorila už v roku 2005, žiada bližšie nešpecifikované odškodné. Ako uviedol jej právnik Joseph Cammarata, Green podala žalobu aby "očistila svoje dobré meno". "Je to tá najdôležitejšia vec, ktorú máme," dodal. 

 

Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Ten však v roku 2006 uzavrel prípad s tým, že ide o tvrdenia proti tvrdeniu. O celej záležitosti sa na verejnosti začalo opäť diskutovať po tom, ako komik Hannibal Buress označil v októbri Cosbyho za násilníka. Následne sa prihlásilo viacero žien, ktoré tvrdia, že ich herec zneužíval. Jednou z nich je aj Judy Huth, ktorú údajne Cosby obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Tá na komika podala žalobu a žiada proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Polícia následne začala prípad vyšetrovať. 

 

V súvislosti s touto kauzou sa americké televízne spoločnosti rozhodli zrušiť alebo odložiť viaceré hercove projekty. Spoločnosť Netflix odložila plánovanú šou Bill Cosby 77, ktorú nakrútili v júli pri príležitosti hercových 77. narodenín a na svojej webstránke ju mala sprístupniť 28. novembra. Televízia NBC zas zrušila pripravovaný projekt s Cosbym, pričom oficiálny dôvod neuviedla. Cosby tiež nedávno odstúpil zo správnej rady Temple University vo Philadelphii, kde pôsobil 32 rokov. Vojenské námorníctvo Spojených štátov mu zas odobralo čestný dôstojnícky titul a neznámy vandal poškodil hercovu hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy, na ktorú fixkou napísal "násilník". Predstavitelia Hollywood Chamber of Commerce, ktorí chodník spravujú, incident nahlásili na polícii a následne nechali hviezdu očistiť. 

 

William Henry Cosby Jr. okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho účinkoval aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Cosby sa venuje aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents the Cosnarati: State of Emergency (2009). twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies