Biely dom vyjadril hlboké znepokojenie nad odsúdením Chodorkovského

NETKY.SK • 28 December 2010, 8:22 • 2 min
Biely dom vyjadril hlboké znepokojenie nad odsúdením Chodorkovského

Biely dom vyjadril hlboké znepokojenie nad odsúdením Chodorkovského - Politika Biely dom dnes vyjadril hlboké znepokojenie nad odsúdením bývalého ropného magnáta Michaila Chodorkovského. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

slovakia

left justify in out

img

Biely dom dnes vyjadril hlboké znepokojenie nad odsúdením bývalého ropného magnáta Michaila Chodorkovského. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
      Vo vyhlásení Bieleho domu sa uvádza, že Spojené štáty znepokojili obvinenia o porušeniach zákona pri súdnom procese, a zdá sa, že právny systém bol použitý hrubo nečestným spôsobom.
      Podľa Bieleho domu rozsudok podkopáva záväzok Ruska na prehlbovanie zákonnosti a poškodzuje jeho schopnosť posilniť vzťahy so Spojenými štátmi.
      Ruský súd dnes uznal Chodorkovského a jeho obchodného partnera Platona Lebedeva vinnými zo sprenevery majetku niekdajšieho ropného koncernu Jukos. Oznámenie výšky trestu sa očakáva o niekoľko dní.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona