Biden predĺžil účinnosť zákazu zhabávania nehnuteľností pri nesplácaní hypoték

NETKY.SK • 16 Február 2021, 14:40 • 2 min
Biden predĺžil účinnosť zákazu zhabávania nehnuteľností pri nesplácaní hypoték

WASHINGTON - Biden schválil predĺženie zákazu zhabania majetku dlžníkom pri nesplácaní hypotéky.

slovakia

left justify in out

Joe Biden predĺžil do 30. júna účinnosť zákazu zhabávania nehnuteľností pri nesplácaní hypoték. Moratórium na konfiškácie nehnuteľností zaťažených hypotekárnymi úvermi, za ktoré ručí federálna vláda, malo pôvodne vypršať 31. januára, no Biden ho už v prvý deň úradovania predĺžil do 31. marca.

 

img

 

Podľa vlády má problém so splátkami približne dvanásť percent dlžníkov. Do 30. júna sa predlžuje aj lehota dlžníkom, ktorí chcú požiadať o odklad alebo zníženie splátok. Dlžníci, ktorí získali úľavy pri splácaní pred 30. júnom minulého roka, ich budú môcť využívať až ďalších šesť mesiacov naviac.

 

img


So splátkami v USA mešká viac ako desať miliónov majiteľov nehnuteľností. Bidenova administratíva trvrdí, že rozšírenie politiky úľav „poskytne kritickú podporu majiteľom nehnuteľností farebnej pleti“. Tí „tvoria neprimeraný podiel dlžníkov“, ktorí majú vzhľadom na ťažkosti súvisiace s pandémiou problémy pri splácaní úverov.

 

Článok s podobnou tématikou: Joe Biden škrtol ďalší z Trumpových zákonov podporujúci diskrimináciu transrodových osôbtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies