Bežci maratónu môžu kúpou štartového čísla pomôcť deťom v núdzi

NETKY.SK • 14 December 2016, 15:00 • 2 min
Bežci maratónu môžu kúpou štartového čísla pomôcť deťom v núdzi

BRATISLAVA - Na jarný bežecký sviatok v hlavnom meste ČSOB Bratislava Marathon 2016 sa od spustenia registrácie prihlásilo už viac ako 1200 bežcov z 23 krajín sveta.

slovakia

left justify in out

Informovali o tom prostredníctvom tlačovej správy organizátori podujatia, ktorí nezabúdajú ani na charitatívny rozmer. Po skončení úspešného úvodného dielu zimnej série v Bratislave, na ktorý sa prihlásilo rekordných 720 bežcov, spustili ďalší ročník charitatívneho projektu so symbolickým názvom 43. kilometer. V rámci neho si budú bežci môcť vybrať a zakúpiť svoje obľúbené štartové číslo a bežať s ním na hrudi počas maratónskeho víkendu 1. a 2. apríla 2017.


"Šiesteho decembra sa začala prvá, mikulášska vlna predaja špeciálneho štartového čísla na 12. ročník ČSOB Bratislava Marathon. Stačí si vybrať a zaplatiť zaň, pričom všetky takto získané peniažky poputujú na kúpu kompenzačných pomôcok pre zdravotne znevýhodnené deti zo sociálne slabých rodín z Konta Bariéry. Minimálna suma príspevku je 5 eur a predaj sa končí 18. decembra. Druhá vlna predaja čísel bude valentínska a uskutoční sa vo februári 2017. V minulom roku prispeli bežci kúpou svojho čísla sumou 976 eur a aj teraz prejavujú o pomoc deťom záujem. Od minulého týždňa prispelo takto 16 ľudí. Ďakujeme všetkým, čo už pomohli, a aj tým, ktorí sa ešte len rozhodnú pomôcť,“ uviedol šéf ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.


V závere roka sa začali aj prípravy 2. ročníka odovzdávania bežeckých ocenení za rok 2016 s názvom Running Gala, ktoré sa uskutoční 4. marca 2017 v Bratislave v Refinery Gallery. Verejné hlasovanie v prvých dvoch kategóriách "Event roka“ a "Bežecká komunita roka“ bude spustené v najbližších dňoch na portáli www.cvicte.sk .


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies