Benefičná aukcia kresieb rómskych detí v Slovenskom inštitúte vo Viedni

NETKY.SK • 15 December 2010, 12:39 • 2 min
Benefičná aukcia kresieb rómskych detí v Slovenskom inštitúte vo Viedni

Benefičná aukcia kresieb rómskych detí v Slovenskom inštitúte vo Viedni

slovakia

left justify in out

img

Slovenský inštitút vo Viedni v spolupráci s viedenským Romano Centrom včera zorganizoval vianočnú benefičnú aukciu kresieb rómskych detí 1. Základnej školy v Jarovniciach.
      Aukciu otvorila riaditeľka Slovenského inštitútu Viera Polakovičová a riaditeľka Romano Centra Andrea Härle za prítomnosti zástupkyne Národnej agentúry pre nehmotné dedičstvo Rakúskej komisie UNESCO Marie Walcher. Podujatie hudobne doplnila rómska speváčka Ivana Ferencová.
      Finančný výťažok z aukcie venuje Romano Centrum 1. Základnej škole v Jarovniciach pre ďalšie potreby rómskych deti. Práce rómskych detí predstavil Slovenský inštitút počas výstavy "Rómska paleta" v období od 6. októbra do 2. novembra 2010, ktorá sa stretla s mimoriadnym úspechom.
      Rómskym deťom sa venuje učiteľ výtvarnej výchovy Ján Sajko, ktorému udelila v roku 2009 Slovenská asociácia pedagógov výtvarných a estetických predmetov v Bratislave titul Výtvarný pedagóg roka 2009. V tom istom roku získal aj Cenu Jawaharlal Nehru za kultúru v Indii.
      TASR informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies