Belousovovej fackou sa bude parlamentný výbor zaoberať 2. septembra

NETKY.SK • 17 August 2010, 11:58 • 2 min
Belousovovej fackou sa bude parlamentný výbor zaoberať 2. septembra

Belousovovej fackou sa bude parlamentný výbor zaoberať 2. septembra

slovakia

left justify in out

Mandátový a imunitný výbor sa bude fackou, ktorú dala v parlamente prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová poslancovi za SaS Igorovi Matovičovi z hnutia Obyčajní ľudia, zaoberať 2. septembra. TASR to dnes potvrdil jeho predseda Gábor Gál (Most-Híd).
      Dodal, že s aktérmi incidentu sa neplánuje o udalosti rozprávať mimo výboru. "Nie som nejaký zmierovací súd alebo nejaký mediátor. Ja som poslanec, mne toto neprináleží. Budem to riešiť v rámci svojich kompetencií, ktoré mi dáva rokovací poriadok," poznamenal.
      Matovič nedávno uviedol, že by bol radšej, keby sa výbor fackou nezaoberal. Je totiž presvedčený, že Belousovová sa vytrestala sama tým, že sa pred celým Slovenskom strápnila. Svoju parlamentnú kolegyňu Natáliu Blahovú (SaS), ktorá podnet dala, Matovič preto požiadal, aby ho stiahla. Blahová dnes pre TASR vyhlásila, že tak neurobí. Svoje dôvody vysvetlila aj Matovičovi.
      "Ten podnet sa netýka jeho osoby. Rovnako by som sa zachovala, keby sa takto správal iný poslanec voči inému poslancovi v parlamente. Do politiky som išla pre novú, lepšiu politickú kultúru," zdôvodnila Blahová.
      Šéf výboru Gál očakáva v súvislosti s incidentom búrlivú diskusiu. Výsledok nemieni predpovedať. "Je na výbore, ako sa rozhodne," poznamenal pre TASR. Dodal, že podobný spor sa už na pôde parlamentu v minulosti objavil. Vtedy sa však výbor prípadom nezaoberal. "Došlo na to, že rokovací poriadok s takýmto excesom neráta a je tam skôr myslené na slovné útoky medzi poslancami," priblížil.
      Facku dala Belousovová Matovičovi za článok, v ktorom ju nazval Ančou. "Dala mi jednu materskú. Prišla za mnou, ukázala mi ten článok a spýtala sa ma, či tou Ančou som myslel ju. Povedal som jej, že áno," priblížil incident Matovič, ktorý si myslí, že facka bola prejavom jej kresťanskej lásky. "Ja jej to opätujem tým, že jej nastavím druhé líce," vyhlásil. Ospravedlnenie od Belousovovej neočakáva.
      Prvá podpredsedníčka národniarov svoju reakciu obhajovala tým, že sa Matovičovi snažila iba vysvetliť, ako sa má muž k dáme správať. "Pán Matovič zrejme nemá dostatočnú výchovu a nevie, ako sa má správať k dáme. Ja som sa mu to snažila takou jemnou formou pripomenúť, ako by sa muž k dáme správať mal," zdôraznila Belousovová, ktorá je presvedčená, že muži by sa mali slušne správať aj k ženám v politike.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies