Bábätká v levickej nemocnici budú strážiť nové monitory dychu

NETKY.SK • 3 November 2017, 09:04 • 2 min
Bábätká v levickej nemocnici budú strážiť nové monitory dychu

LEVICE - Neonatologické oddelenie levickej nemocnice získalo v rámci projektu Nadácie Križovatka Mamička dýcham nové monitory dychu.

slovakia

left justify in out

Tieto monitory nedokážu predísť nepravidelnému dychu či zástave, ale dokážu včas varovať rodiča v prípade ohrozenia dieťaťa. "Naše oddelenie spolupracuje s nadáciou už osem rokov. Svojou činnosťou napomáha vybaveniu oddelenia potrebnými monitormi dychu, rovnako ako projekt, ktorý podporujeme. Ide o projekt zapožičiavania monitorov na domáce použitie," povedala Daniela Virgová, primárka pediatricko-neonatologického oddelenia Nemocnice Levice.

 

Projekt si pochvaľujú najmä rodičia, mnohí si monitory dychu za symbolickú sumu zapožičiavajú domov. "Od roku 2009 neonatologické oddelenie v Leviciach získalo formou darov už šesť monitorov dychu," dodala Sivá.

 

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá vznikla v roku 2008 s cieľom pomáhať deťom ohrozeným syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. SIDS je syndróm náhleho a neočakávaného úmrtia dojčiat v prvom roku života. Väčšinou postihuje deti do šiesteho mesiaca. Najčastejšie k nemu dochádza počas spánku. Ako prevencia sa odporúča používať monitor dychu.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies