Až polovica Slovákov musela počas pandemického roka siahať na svoje úspory

NETKY.SK • 21 Jún 2021, 06:54 • 2 min
Až polovica Slovákov musela počas pandemického roka siahať na svoje úspory

BRATISLAVA - Polovica slovenských domácností má našetrených menej peňazí, ako je jeden ich mesačný príjem.

slovakia

left justify in out

Tretina Slovákov má k dispozícii maximálne 400 eur. Nájdu sa však aj podstatne bohatší, 14 percent má ušetrených najmenej 12-tisíc eur.

 

Za vlaňajšok a počas tohto roku, kedy finančnú situáciu mnohých ovplyvnila pandémia, štyrom z desiatich ľudí z usporených peňazí ubudlo, štvrtine dokonca výrazne. Vyplýva to z prieskumu pre spoločnosť Home Credit.

Na druhej strane, medzi tými, ktorí si počas koronakrízy finančne polepšili, dominovali takí, ktorým pribudlo do 400 eur. Vyjadrilo sa tak 41 % opýtaných.

 

Dvaja z desiatich ľudí, ktorým sa v sporení darilo, deklarovalo zvýšenie rodinných úspor o viac ako 4000 eur,“ doplnil analytik  spoločnosti Jaroslav Ondrušek.

 

Ľudia, ktorí si napriek koronakríze zvýšili svoje úspory, v prieskume najčastejšie uvádzali, že za tým boli predovšetkým zavreté kamenné prevádzky obchodov a nefungujúce, inak nimi často využívané služby, pre obmedzenia spôsobené obavami zo šírenia koronavírusu. „Jednoducho nemali kde míňať zarobené peniaze,“ doplnil Ondrušek.

Reprezentatívny prieskum začiatkom júna 2021 uskutočnila agentúra Stem/Mark pre spoločnosť Home Credit Slovakia.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies