Automobilka Tesla chce v Indii vyrábať lacnejšie autá

NETKY.SK • 30 Júl 2023, 17:30 • 2 min
Automobilka Tesla chce v Indii vyrábať lacnejšie autá

NAÍ DILLÍ - Dvaja vysokopostavení manažéri spoločnosti Tesla rokovali tento týždeň so zástupcami indického úradu pre podporu investícií o plánoch automobilky na tamojšom trhu.

slovakia

left justify in out

Americká automobilka prejavila záujem postaviť v Indii továreň, ktorá by vyrábala lacné elektrické vozidlá s cenou 24.000 dolárov (21.800 eur), teda približne o 25 % lacnejšie ako súčasný základný model Tesly, a to ako pre indický trh, tak aj na export.

S vedúcimi pracovníkmi Tesly vrátane jej viceprezidenta pre dodávateľský reťazec Roshana Thomasa hovoril v Naí Dillí riaditeľ Invest India, bývalý vysoký manažér spoločnosti Intel Nivruti Rai, uviedol zdroj agentúry Reuters. Tesla a Invest India na žiadosti o zaujatie stanoviska nereagovali. Stretnutia zástupcov Tesly s indickými predstaviteľmi sa väčšinou konajú v utajení. 

Agentúra Reuters tento týždeň informovala o tom, že rozhovory sa zameriavajú na vytvorenie dodávateľského reťazca pre elektrické vozidlá a pridelenie pozemku pre budúci závod Tesly. Mnohé indické štáty majú záujem získať výrobné prevádzky Tesly vo svojich regiónoch, automobilka sa však pri svojich plánoch v súčasnosti koncentruje na diskusiu s centrálnou vládou v Naí Dillí, uviedol jeden zo zdrojov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR / Reuters Foto: Carwow
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies