Austrálčana odsúdili vo Vietname na doživotie za obchodovanie s drogami

NETKY.SK • 1 Jún 2016, 07:33 • 2 min
Austrálčana odsúdili  vo Vietname na doživotie za obchodovanie s drogami

HANOJ - Súd v južnom Vietname odsúdil Austrálčana Nathana Andrewa Jamesa na doživotie za obchodovanie s drogami. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Ľudový súd v Hočiminovom Meste uznal Jamesa za vinného tento týždeň počas jednodňového procesu, uviedla dnes nemenovaná predstaviteľka súdu.

 

Jamesa (34) zatkli v októbri 2013, keď ho zamestnanci letiska odbavovali pred odletom do Austrálie. Colní úradníci totiž našli v jeho batožine ukrytého 1,5 kilogramu heroínu.

 

V obžalobe sa uvádzalo, že James dlhoval určitú sumu peňazí mužovi menom Tim. Ten navrhol, že dlh Jamesovi odpíše, ak bude súhlasiť a vezme heroín v dvoch kufroch z Vietnamu do Austrálie.

 

James povedal na súde, že kufre od muža dostal, ale odmietol tvrdenie, že vedel o ukrytom heroíne. Toto jeho vysvetlenie však súd neuznal, informovala súdna predstaviteľka.

 

James mohol dostať dokonca trest smrti, ale súd vzal do úvahy jeho duševné poruchy.

 

Vietnam má jedny z najprísnejších protidrogových zákonov na svete a obchodovanie už so 100 gramami heroínu sa tam trestá smrťou.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies