Atlétke Yanitovej predĺžili o rok trest za doping

NETKY.SK • 6 Marec 2015, 17:28 • 2 min
Atlétke Yanitovej predĺžili o rok trest za doping

LAUSANNE - Športový arbitrážny súd v Lausanne (CAS) predĺžil o ďalší rok trest tureckej atlétke Nevin Yanitovej za pozitívny dopingový nález.

slovakia

left justify in out

Bývalá majsterka Európy v behu na 100 metrov cez prekážky dostala v roku 2013 od Tureckej atletickej federácie pôvodne dištanc na dva roky. Informáciu priniesla agentúra AP.
     

Turecká atlétka mala pozitívny test v roku 2013 na pretekoch v nemeckom Düsseldorfe. Podľa Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) však porušila Yanitová dopingové pravidlá viackrát a preto sa obrátila na CAS so žiadosťou, aby Turkyňa dostala štvorročný trest. CAS potvrdil, že Yanitová užila zakázané látky stanzolol a testosterón na viacerých podujatiach od augusta 2012 do februára 2013. 
     

Yanitová triumfovala na európskom šampionáte v rokoch 2010 a 2012. Dištanc sa jej počíta spätne od 6. marca 2013. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies