Argetínsky kúzelník Lionel Messi opúšťa Barcelonu!

NETKY.SK • 5 August 2021, 21:45 • 2 min
Argetínsky kúzelník Lionel Messi opúšťa Barcelonu!

BARCELONA - Je to šok pre celý futbalový svet. Kapitán a hviezda FC Balrcelona Lionel Messi sa mal dohodnúť s Kataláncami na podpise novej zmluvy aj za cenu nižšieho platu. Všetko je napokon inak.

slovakia

left justify in out

Argentínsky futbalový virtuóz Lionel Messi opúšťa španielsky veľkoklub FC Barcelona. Vedenie Kataláncov o tom informovalo na svojom oficiálnom webe aj s podaním vysvetlenia.

 

Tridsaťštyriročný Argentínčan odchádza z klubu napriek tomu, že sa obe strany dohodli na podmienkach pokračovania spolupráce.

 

Messi sa dohodne s Barcelonou aj za cenu rapídne nižšieho platu. Poznáte snáď väčšieho srdciara?

 

"Klub a hráč sa dohodli a deklarovali vôľu podpísať nový kontrakt, k tomu však nepríde kvôli finančným a štrukturálnym prekážkam, konkrétne kvôli predpisom španielskej ligy. V dôsledku nich Messi nemôže zostať v FC Barcelona. Obe strany hlboko ľutujú túto situáciu, keďže prianie hráča zostať sa nesplní. FC Barcelona z celého srdca vyjadruje hráčovi vďaku za jeho prínos k zveľaďovaniu klubu a praje mu všetko len to najlepšie do budúcnosti v osobnom aj profesionálnom živote," uvádza sa v stanovisku FC Barcelona.

 


Lionel Messi strávil v FC Barcelona viac ako 20 rokov. Prvú zmluvu podpísal ešte v decembri 2020 ako 13-ročný, vtedy v kaviarni na papierovom obrúsku. Už vtedy bol jeho talent neuveriteľný, ešte viac si ho cibril v klubovej akadémii La Masia.

 

Messi by mal s FC Barcelona predĺžiť spoluprácu už budúci týždeň

 

Počas ostatných sedemnástich ročníkov klub dosiahol mnoho ďalších ocenení a Messi sa počas tohto obdobia stal držiteľom mnohých rekordov a individuálnych ocenení vrátane šiestich triumfov v ankete o Zlatú loptu, šesťkrát tiež získal Zlatú kopačku.

 

img


Zatiaľ nie je známe, kam Lionel Messi prestúpi, rozhodnutie by malo padnúť počas augusta. Faktom ale je, že prestupový trh získal momentálne veľmi cenný artikel. Jeho už i tak obrovská cena navyše toto leto ešte pôjde nahor, keďže ako kapitán Argentíny doviedol svoje mužstvo k vytúženému titulu Copa America. 
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies