Ako vyzerá program Petra Sagana po prekonaní koronavírusu?

NETKY.SK • 16 Február 2021, 18:38 • 2 min
Ako vyzerá program Petra Sagana po prekonaní koronavírusu?

Slovenský "tourminátor" nezačne cyklistickú sezónu v posledný februárový víkend na prípravných klasikách v Belgicku. Oveľa pravdepodobnejšie sa javí jeho prvý súťažný štart 6. marca na pretekoch Strade Bianche v talianskom Toskánsku.

slovakia

left justify in out

Všetko sa spomalilo 

Trojnásobný majster sveta už po 10-dňovej karanténe začal trénovať, ale práve prekonanie ochorenia COVID-19 je v jeho prípade dôvodom posunu ostrého úvodu sezóny na ceste.

 

img

 

Až v Taliansku 
Saganov tím Bora-Hansgrohe zatiaľ s určitosťou nepotvrdil jeho program, ale po Strade Bianche by sa 31-ročný Slovák mal objaviť na tradičných etapových pretekoch Tirreno-Adriatico (10.- 16. 3.), ktoré budú pre neho prípravou na prvý monument sezóny - taliansky "maratón na bicykli" Miláno - San Remo (20. 3.). Nasledovať by potom mali tzv. kockové jarné klasiky v Belgicku.

 

BORA začne s novým lídrom 

Lídrom Bora-Hansgrohe na prvých dvoch belgických klasikách Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne-Brussel-Kuurne by mal byť namiesto Sagana Nemec Nils Politt. "Toto načasovanie nie je ideálne, ale nikdy nie je správny čas na to, aby ste ochoreli na COVID-19. Náš lekársky tím je s trojicou jazdcov, ktorí prekonali vírus, vo veľmi úzkom kontakte. Je o nich dobre postarané."

 

 

"Čo to znamená pre začiatok sezóny, ešte presne nie je známe. Najprv musia byť všetci traja opäť úplne zdraví. Až keď dostaneme lekárske povolenie, môžeme zvážiť ďalšie kroky," uviedol manažér tímu Bora-Hansgrohe Ralph Denk na webe cyclingnews.com.

 

Čaká ich ešte séria testov 
Peter Sagan spoločne s bratom Jurajom a ďalším slovenským spolujazdcom Erikom Baškom po povinnej karanténe zostali na španielskom ostrove Gran Canaria, kde sa v teplom počasí snažia dohnať desaťdňové tréningové manko.

 

img

 

Podľa lekárskeho protokolu UCI v súvislosti s ochorením COVID-19 Peter Sagan aj ďalší dvaja Slováci budú musieť podstúpiť sériu podrobných kontrol, aby sa potvrdilo, že sú schopní trénovať a pretekať. Patria sem krvné testy, magnetický rezonancia srdca, röntgenové vyšetrenie pľúc aj spirometrický pľúcny test.

 

Nešťastie za nešťastím 

Nie je to jediná zlá správa pre Sagana a spol. pred začiatkom sezóny. Pôvodný ostrý štart v Argentíne na pretekoch Vuelta a San Juan sa vôbec neuskutočnil, lebo miestne úrady zrušili preteky pre pandémiu koronavírusu.

 

 

Tím Bora-Hansgrohe navyše v Taliansku počas prípravného kempu postihlo nešťastie, keď do skupiny sedmičky pretekárov neďaleko Gardského jazera narazilo auto.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies