Akčný hrdina Steven Seagal sa stal členom strany Spravodlivé Rusko

NETKY.SK • 30 Máj 2021, 11:54 • 2 min
Akčný hrdina Steven Seagal sa stal členom strany Spravodlivé Rusko

MOSKVA - Slávny herec a predstaviteľ ruského ministerstva zahraničiných vecí, pre rusko-americké humanitárne vzťahy, Steven Seagal sa v sobotu oficiálne pridal k politickej strane Spravodlivé Rusko-za pravdu, kde bude pracovať v oblasti ekológie.

slovakia

left justify in out

"Počas rokovania poslaneckej snemovne plánujeme predložiť členský preukaz zjednotenej strany Stevenovi Seagalovi. Predtým bol členom strany Za pravdu, teraz sa pripojil k združeniu Spravodlivé Rusko - Za stranu Pravda spolu s tímom Spravodlivého Ruska Zakhara Prilepina,“ uviedol zástupca strany pár dní pred rokovaním.

 

img

 

Podľa zástupcu bude Seagal pokračovať v práci v oblasti ekológie, „najmä na boji proti kontaminácii životného prostredia“. Plány jeho práce v tejto oblasti boli predstavené na zasadaní poslaneckej komory 29. mája. 

 

Podľa predstaviteľov strany sa Seagal nebude uchádzať o kreslo moci pre svoje americké občianstvo. Ruské občianstvo získal už v novembri 2016.

 

img

 

Podľa ruských právnych predpisov majú ruskí občania starší ako 18 rokov právo slúžiť ako členovia politických strán. Tlačové oddelenie strany dodalo, že ľuďom s cudzím štátnym občianstvom nie je zakázané byť členom politickej strany, pokiaľ majú aj ruskú. „Zákon stanovuje, že zahraniční občania sa nemôžu pridávať k stranám, ak nemajú ruské občianstvo,“ uviedla strana.

 

Spravodlivé Rusko je súčasťou opozície v ruskej Štátnej dume, ale je považované za politický subjekt lojálny k súčasnému režimu. Seagal sa v sobotu stal oficiálnym členom tejto strany. nformoval o tom v sobotu internetový denník RBK s odvolaním na hovorkyňu strany.

 

Stranícku legitimáciu Seagalovi odovzdali na zasadnutí poslaneckého klubu strany Spravodlivé Rusko, na ktorom americký herec súčasne predstavil svoj prvý návrh zákona týkajúci sa ochrany životného prostredia.

 

V zákone navrhuje, aby sa škody spôsobené životnému prostrediu v Rusku penalizovali nie pokutami, ale nepodmienečnými trestmi a zbavením práva vykonávať niektoré verejné funkcie.

 

Mohlo by vás zaujímať: NATO organizuje v Európe veľké vojenské cvičenie! Dá sa očakávať reakcia Ruska?

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies