Ak sa nepomôže Tunisku, Európe hrozí obrovský prílev migrantov

NETKY.SK • 24 Marec 2023, 13:30 • 2 min
Ak sa nepomôže Tunisku, Európe hrozí obrovský prílev migrantov

MILÁNO - Európe hrozí, že zažije "desiatky, možno stovky tisíc" migrantov zo severnej Afriky, ak sa Tunisku čoskoro neposkytne hospodárska pomoc. V piatok to uviedol taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani.

slovakia

left justify in out

"Tunisko naliehavo potrebuje pomoc. Nemôžeme strácať čas," povedal Tajani v rozhovore pre stanicu RAI. "Riskujeme, že sa cez Stredozemné more budú plaviť desiatky, možno stovky tisíc ľudí," varoval.

 

Rozhovory o uvoľnení pôžičky medzi Medzinárodným menovým fondom (MMF) a Tuniskom sú už mesiace pozastavené, pričom Spojené štáty požadujú od prezidenta Kaísa Saída okrem iného rozsiahle reformy. Tajani povedal, že v pondelok navrhol ministrom zahraničných vecí členských krajín EÚ rozdeliť finančnú pomoc na splátky, pričom prvá platba by sa uvoľnila okamžite. Uvoľnenie ďalších finančných prostriedkov bude spojené s pokrokom v reformách.

 

Taliansko od začiatku tohto roka prijalo viac ako 20.000 migrantov. Väčšina prichádza do Európy cez severnú Afriku z krajín subsaharskej Afriky. Podľa údajov OSN najmenej 12.000 z migrantov, ktorí sa tento rok dostali do Talianska, vyplávalo z Tuniska. V roku 2022 ich v rovnakom období bolo 1300. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies