Agrorezort sa bude podieľať na čerpaní peňazí z Plánu obnovy

NETKY.SK • 9 November 2023, 15:00 • 2 min
Agrorezort sa bude podieľať na čerpaní peňazí z Plánu obnovy

BRATISLAVA - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) sa môže podieľať na čerpaní zdrojov z Plánu obnovy a odolnosti, hoci predošlé vedenia rezortu o túto možnosť nejavili záujem. Minister Richard Takáč sa dohodol s podpredsedom vlády pre plán obnovy a odolnosti Petrom Kmecom, že agrorezort bude spolupracovať na opatreniach z celkového balíka v hodnote 403 miliónov EUR v novej časti REPowerEU.

slovakia

left justify in out

,,Aj keď nebudeme priamo prijímateľmi peňazí z Plánu obnovy, budeme sa spolupodieľať na príprave zelených opatrení, ktoré v konečnom dôsledku agropotravinárom prinesú úžitok,“ vysvetlil minister Richard Takáč.


Ide predovšetkým o tvorbu legislatívy z oblasti zákona o vodách, udržateľného využívania biomasy, výroby biometánu, organických hnojív a obehového biohospodárstva. Opatrenia z Plánu obnovy a odolnosti musia byť zrealizované do roku 2026. 

 

Minister Richard Takáč je presvedčený a urobí všetko preto, aby jeho rezort na podporu domácich poľnohospodárov, potravinárov a obhospodarovateľov lesov získal čo najviac možných finančných prostriedkov z nevyužiteľných zdrojov ostatných rezortov. V tejto téme sa nesie každé jeho úvodné medzirezortné rokovanie.

,,Podpora domácich výrobcov a spracovateľov je kľúčová a prioritná, pretože zamestnávajú slovenských občanov, spracovávajú kvalitné slovenské komodity  a tvoria HDP našej krajiny. Zaslúžia si pomocnú ruku zo strany štátu prostredníctvom môjho rezortu a ja im tento konštruktívny prístup a korektný dialóg vždy poskytnem, “ uzatvára minister Richard Takáč.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Foto: Energie-Portal.sk / MPRV SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies