Afrika sa dočkala prvej miliónovej várky testov na COVID-19

NETKY.SK • 17 Apríl 2020, 11:45 • 2 min
Afrika sa dočkala prvej miliónovej várky testov na COVID-19

NAIROBI - Africké krajiny dostanú v najbližších týždňoch milión testov na COVID-19. Môžu tak začať efektívnejšie bojovať so šírením tohto infekčného a potenciálne smrtiaceho ochorenia.

slovakia

left justify in out

Rozdiely v rámci krajín 

"Z hľadiska testovania pretrvávajú na (africkom) kontinente obrovské rozdiely," vyhlásil riaditeľ centra John Nkengasong s poukazom na to, že práve identifikovanie a testovanie roznášačov nákazy je podmienkou toho, aby mohla Afrika nad nákazou zvíťaziť.

 

img

 

Potrebných milióny testov

Dodal, že v priebehu najbližších troch až šiestich mesiacov bude Afrika pravdepodobne potrebovať "až 15 miliónov testov". Centrum nakúpilo testy v Nemecku a distribuovať by ich malo začať v priebehu budúceho týždňa alebo týždňa a pol.

 

Situácia v Afrike

Najviac prípadov ochorenia, 2500, bolo potvrdených v Juhoafrickej republike, ktorá už podľa slov Nkengasonga spustila "agresívnu kampaň testovania". Omnoho ľudnatejšie krajiny, ako sú Etiópia alebo Nigéria, však doteraz podľa jeho slov urobili celkovo len 5000 a 6000 testov.

 

img

 

Ku štvrtkovému ránu bolo v 52 z 54 afrických krajín potvrdených 17 200 prípadov nákazy novým koronavírusom, ktorý si na tomto kontinente dokázateľne vyžiadal 910 obetí na životoch. Poslednými africkými krajinami, ktoré zatiaľ nehlásili žiaden prípad nákazy, sú malé africké kráľovstvo Lesotho a Komorské ostrovy.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies