Afganistan: Koalícia utrpela najmenšie straty za posledných šesť rokov

NETKY.SK • 31 December 2013, 14:38 • 2 min
Afganistan: Koalícia utrpela najmenšie straty za posledných šesť rokov

KÁBUL - Zahraničné jednotky sú stále terčom útokov militantov. Minulý týždeň v Kábule zahynuli traja vojaci - Američan a dvaja Slováci. Ďalší Slovák prišiel o život v júli.

slovakia

left justify in out

Podľa záznamov agentúry Associated Press (AP) utrpeli medzinárodné sily v Afganistane v roku 2013 najmenšie straty za posledných šesť rokov. Výrazne však vzrástol počet obetí z radov afganských síl, ktoré preberajú zodpovednosť za bezpečnosť v krajine po 12 rokoch bojov s hnutím Taliban.

Podľa AP zahynulo tento rok v Afganistane 151 vojakov Severoatlantickej aliancie, v roku 2012 to bolo 394. Straty v radoch afganskej armády a polície agentúra vyčíslila na 2767, vlani to bolo 1870.

Zahraničné jednotky sú stále terčom útokov militantov. Minulý týždeň pri samovražednom útoku na konvoj NATO v Kábule zahynuli traja vojaci - Američan a dvaja Slováci. Ďalší Slovák prišiel o život v júli, keď príslušník afganskej armády spustil zo strážnej veže paľbu z guľometu na skupinu slovenských vojakov v Kandaháre.

Počet obetí v radoch vojakov poukazuje na hrozby, ktorým Afganistan čelí v čase, keď sa medzinárodné jednotky v roku 2014 chystajú odísť z krajiny.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies