Testovaných na slovensku
11742
Infikovaných na slovensku
450
Infikovaných svetovo
1030424
Úmrtí svetovo
54241
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
04.04.2019 18:58 Relax
Ženy sa začnú premieňať na svojej matky v 33 rokoch
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.04.2019 18:58 Relax

Ženy sa začnú premieňať na svojej matky v 33 rokoch



Vzťahy medzi dcérami a matkami bývajú mnohokrát komplikované. Dcéry do dospelého života často vstupujú s predsavzatím, že urobia všetko, aby boli iné než ich matky, či už v životných rozhodnutiach, správaní či rodičovských postojoch.


Podľa najnovšej štúdie sa im to pravdepodobne rovnako ale úplne nepodarí. V určitom veku príde zlom, kedy sa ženy začnú meniť na svojej matky a často tak začnú robiť veci, ktoré samy predtým odsudzovali.

 

Podľa štúdie, ktorú vykonal londýnsky chirurg Julian De Silva, sa ženy začnú meniť k podobe svojich matiek, keď dosiahnu vek 33 rokov. Vtedy začnú preberať ich zvyky, vkus i postoje, než by do tej doby tušili, že k čomukoľvek z toho môžu inklinovať. To platí zvlášť v prípade, že žena nedávno porodila svoje prvé dieťa.

 

 

Toto správanie zahŕňa prijímanie rovnakých porekadiel, prevádzkovanie rovnakých koníčkov, a dokonca aj sledovanie rovnakých televíznych relácií ako ich matky. Tiež muži sa zhruba v tom istom veku začínajú premieňať vo svojich otcov, uviedol De Silva. Začne sa im páčiť rovnaká hudba a prijímajú zhodné politické postoje.

 

Okrem toho, že sa začíname správať ako naši rodičia, mnohí z nás sa im tiež s postupujúcim vekom začínajú viac podobať. "Hlavným spúšťačom je, keď sa staneme rodičmi, a dôležité sú tiež faktory životného štýlu," tvrdí De Silva.

 

"Je to nevyhnutná súčasť starnutia, ale zároveň ide o proces, ktorý sa mnoho ľudí snaží čo najviac odsúvať. Preto sa tiež tento vek zhoduje s dobou, kedy ľudia priemerne absolvujú prvý zákrok plastickej chirurgie," dodal.

 

Je to však len jedna štúdia, a to ako sa správame alebo vyzeráme je koniec koncov naše rozhodnutie a náš vlastný mozog. 



reklama


reklama


Zdroj: netky BL



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok