VIDEO EL: Prehry Manchestru United, Interu i Sparty

NETKY.SK • 16 September 2016, 07:54 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Liberec remizovali v úvodnom zápase J-skupiny Európskej ligy 2016/2017 na pôde azerbajdžanského klubu FK Karabach Agdam 2:2. Český tím v bol veľmi blízko k trom bodom, no inkasoval z poslednej akcie duelu, keď v nadstavenom čase vyrovnal Rašad Sadygov.

V drese hostí odchytal celý duel slovenský brankár Martin Dúbravka, v 75. minúte do zápasu zasiahol aj jeho krajan Igor Súkenník.

Stredopoliar Liberca Jan Sýkora strelil najrýchlejší gól v histórii Európskej ligy UEFA, keď rozvlnil sieť v čase 10,69 sekundy. Veľkú zásluhu na jeho presnom zásahu mal veterán Milan Baroš, ktorý získal loptu hneď po rozohrávke súpera a cez domáceho stopéra ju pretlačil k Sýkorovi. Ten sa z hranice šestnástky trafil po zemi presne k žrdi. Duel na Štadióne Tofika Bachramova v Baku sa v polčase skončil 1:1, keď za Karabach vyrovnal v 7. minúte Španiel Míchel. Liberec sa ujal vedenia opäť v 68. minúte zásluhou Baroša, no tri body nakoniec nezískal.

Doterajším rekordérom a autorom najrýchlejšieho gólu EL bol stredopoliar FC Sevilla Vitolo, ktorý vlani v súboji proti Villarreal CF skóroval po 13,21 sekundy od výkopu.

Futbalisti Zenitu Petrohrad predviedli nevídaný obrat, keď ešte štvrťhodinu pred koncom zápasu prehrávali na pôde Maccabi Tel Aviv 0:3, no nakoniec sa tešili z výhry 4:3. Za hostí odohral celý zápas Róbert Mak.

Útočník Marek Bakoš sa postaral o remízu Viktorie Plzeň v domácom zápase E-skupiny, keď v 11. minúte vyrovnal na konečných 1:1.

Martin Škrtel a Miroslav Stoch sa predstavili v základnej zostave Fenerbahce Istanbul, ktorý remizoval v Luhaňsku 1:1.

Úvodné kolo prinieslo dve prekvapenia na úkor veľkých favoritov. Hviezdami nabitý Manchester United prehral na ihrisku holandského Feyenoordu Rotterdam 0:1 gólom Tonnyho Trindade de Vilhenu. Inter Miláno nezvládol úvodný štart na vlastnom štadióne, kde prehral s izraelským Hapoelom Be'er Ševa 0:2.

Sparta Praha podľahla vonku Southamptonu 0:3, dva góly domácich strelil útočník Charlie Austin, tretí pridal v nadstavenom čase Jay Rodriguez.

1. kolo skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2016/201:

A-skupina:

Zorja Luhaňsk - Fenerbahce Istanbul 1:1 (0:0)

Góly: 52. Grečyškin - 90.+6 Kjaer

/za hostí Škrtel celý zápas, Stoch do 58. min/

Feyenoord Rotterdam - Manchester United 1:0 (0:0)

Gól: 79. Vilhena

1. Feyenoord 1 1 0 0 1:0 3

2. Fenerbahce 1 0 1 0 1:1 1

3. Luhaňsk 1 0 1 0 1:1 1

4. Manchester 1 0 0 1 0:1 0

B-skupina

Young Boys Bern - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)

AZ Alkmaar - Dundalk FC 1:1 (0:0)

Góly: 61. Wuytens - 89. Kilduff, ČK: 72. O'Donnell (Dundalk)

Maccabi Tel Aviv - Zenit Petrohrad 3:4 (1:0)

Góly: 26. a 70. Medunjanin, 50. Kjartansson - 77. Kokorin, 84. Mauricio, 86. Giuliano, 90.+2 Djordjevič, ČK: 81. Dasa (Maccabi)

Góly: 11. BAKOŠ - 4. Perotti (z 11m)

/za domácich Bakoš do 84. min, v 11. min skóroval a videl ŽK, Ďuriš do 78. min a videl ŽK/

Astra Giurgiu - Austria Viedeň 2:3 (1:2)

Góly: 18. Alibec, 74. Sapunaru - 16. Holzhauser (z 11m), 33. Friesenbichler, 58. Grunwald, ČK: 79. Rotpuller (Viedeň)

1. Austria 1 1 0 0 3:2 3

2. AS Rím 1 0 1 0 1:1 1

3. Plzeň 1 0 1 0 1:1 1

4. Astra 1 0 0 1 2:3 0

F-skupina

Sassuolo Calcio - Athletic Bilbao 3:0 (0:0)

Góly: 60. Lirola, 75. Defrel, 82. Politano

Rapid Viedeň - KRC Genk 3:2 (0:1)

Góly: 51. Schwab, 59. Joelinton, 60. Colley (vl.) - 29. a 90. Bailey (druhý z 11m)

Góly: 3. Dossevi - 13. Rossi

Panathinaikos Atény - Ajax Amsterdam 1:2 (1:1)

Góly: 5. Berg - 34 Traore, 67. Riedewald, ČK: 69. Ivanov, 90.+2 Wakaso - 79. Ziyech

1. Ajax 1 1 0 0 2:1 3

2. Celta Vigo 1 0 1 0 1:1 1

3. Standard Liége 1 0 1 0 1:1 1

4. Panathinaikos 1 0 0 1 1:2 1