Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
23. jan. 2021Miloš
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
16.07.2019 16:45 Ekonomika
Viac ako 3 milióny eur vyčlenil Prešovský kraj na modernizáciu ciest v podtatranskej oblasti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2019 16:45 Ekonomika

Viac ako 3 milióny eur vyčlenil Prešovský kraj na modernizáciu ciest v podtatranskej oblasti



POPRAD - Na rekonštrukcie ciest pod Tatrami ide z kraja viac ako 3,2 mil. eur.


V okresoch Kežmarok, Poprad a Levoča je zatiaľ naplánovaných vyše 30 investičných akcií, ktoré zahŕňajú prioritne rozsiahle opravy ciest, mostov, ale i sanáciu zosuvov vrátane prípravy projektových dokumentácií.

 

Takýmto spôsobom sa napríklad podarilo zrekonštruovať aj cestu v jednej z najväčších obcí kraja, Lendaku. Ako informoval riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja Marcel Horváth, celkový investičný náklad akcie bol 117,8 tis. eur, išlo úsek s dĺžkou 920 metrov.

Podľa predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského finančné prostriedky v tejto podtatranskej oblasti nie sú konečné.

 

„Lendak s 5 300 obyvateľmi je jedna z najväčších obcí v kraji a navyše v blízkosti centra cestovného ruchu, Vysokých Tatier, ktorou prechádzajú nielen domáci návštevníci, ale aj zahraniční turisti. Pre nás je dôležité opraviť nielen samotný prieťah obcou, ale aj pripojenie cesty k Tatranskej Kotline, aby sme tento úsek mali celistvý. Verím, že nájdeme finančné prostriedky a toto napojenie zrealizujeme do konca kalendárneho roka,“ uviedol Majerský.

 

Krajská samospráva chce v tomto roku v oblasti Tatier zrekonštruovať navyše päť mostných objektov vrátane mosta v Spišskej Belej a nad zubačkou v okolí Štrbského plesa.

 


Okrem opravy prieťahu v Lendaku sa už napríklad zrekonštruovali úseky ciest Poprad – Spišské Bystré, Veľká Lomnica - Stará Lesná a Dúbrava - Harakovce.

 

Opraviť sa podarilo aj odpočívadla na úseku Poprad - Vysoké Tatry. Aktuálne sa odstraňujú aj havarijné stavy na viacerých cestách II. a III. triedy, konkrétne úseky Tatranská Štrba - Štrba, Nová Lesná - prieťah, Batizovce - Gerlachov, Spišský Štiavnik - križovatka, Hozelec - prieťah, Veľká Lomnica - Stará Lesná, Ordzovany - Bijacovce a Spišské Podhradie - Katúň.

Prešovský samosprávny kraj zapája do modernizácie ciest aj zdroje Európskej únie. Najväčšou investíciou bude v tomto smere dlho očakávaná rekonštrukcia cesty Poprad – Starý Smokovec za 2,8 milióna eur, kde sa hlavné stavebné práce rozbehnú už začiatkom budúceho týždňa.



reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/netky BL

Foto:  Unsplash



Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok