Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. máj. 2023Petrana
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
11.10.2016 15:05 Ekonomika
V tomto roku získalo osvedčenie od MH desať projektov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.10.2016 15:05 Ekonomika

V tomto roku získalo osvedčenie od MH desať projektovBRATISLAVA - V tomto roku ešte neprejavil žiadny investor oficiálny záujem o výstavbu nového energetického zdroja na Slovensku. Ministerstvo hospodárstva SR (MH) počas deviatich mesiacov tohto roka nevydalo ani jedno osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky pre výstavbu nového energetického zdroja.


Bez spomínaného osvedčenia nemôže investor začať s výstavbou energetického zdroja či infraštruktúry. Celkovo vydal rezort hospodárstva do konca septembra desať osvedčení. Projekty sa týkajú rekonštrukcií starých zdrojov či výstavby energetickej infraštruktúry.


Najviac osvedčení získala spoločnosť Eustream. Tá chce prestavať hraničnú preberaciu stanicu Ruská a vybudovať prepoj vysokotlakových plynovodov z existujúcej kompresorovej stanice Veľké Kapušany na existujúci vysokotlakový plynovod. Taktiež plánuje upraviť kapušanskú kompresorovú stanicu v súvislosti s projektom výstavby nového slovensko-poľského plynovodu. Slovenský prepravca zemného plynu už získal ministerské osvedčenie aj na samotný projekt slovensko-poľského plynovodu.


Spoločnosť Zvolenská teplárenská získala osvedčenie na rekonštrukciu systému sústavy tepelných a energetických zariadení a prechod súčasnej parnej siete na horúcovodnú vrátane nových odovzdávacích staníc tepla. Výmenu kogeneračných jednotiek plánuje vo svojom energetickom zdroji spoločnosť Teplo GGE. Západoslovenská energetika chce rekonštruovať 110 kilovoltové vedenia od Jablonice po Smolenice. Spoločnosť Engas získala osvedčenie na výstavbu podzemného zásobníka plynu s objemom necelých 700 miliónov metrov kubických v katastrálnom území obce Golianovo. Firma NPL services dostala povolenie od ministerstva na výstavbu distribučných rozvodov v katastrálnom území mesta Senec.


 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok