Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zachránený psík vo výbehu
Zachránený psík vo výbehu
18.02.2021 09:12 Zaujímavosti
Útulky na Slovensku prijali za minulý rok spolu 6 856 psov a mačiek, záujem o adopcie sa zvýšil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 09:12 Zaujímavosti

Útulky na Slovensku prijali za minulý rok spolu 6 856 psov a mačiek, záujem o adopcie sa zvýšilSLOVENSKO - Za minulý rok bolo do útulkov prijatých 6 856 zvieratiek. Čo nie je dobré, ale pozitívom je, že sa zvýšil počet zvieracích adopcií.


Súhrn zvierat prijatých počas minulého roka do útulkov na Slovensku je obrovský. Dokazuje to, že by ľudia mali zmeniť svoje zmýšľanie. Bratislavský útulok Polianky spolu s 23 regionálnymi útulkami Slobody zvierat prijali za minulý rok spolu 6 856 psov a mačiek.

 

 

Ide o zvieratá odchytené z ulíc, zväčša vyhodené, zranené a tiež tie, ktoré boli odobraté majiteľom Linkou proti krutosti. Pôvodným majiteľom sa podarilo vrátiť 1 325 zvierat, nový domov si prostredníctvom adopcie našlo 4 843 zvierat. V tlačovej správe o tom informuje Sloboda zvierat.

 


Sloboda zvierat Bratislava prijala 2 148 zvierat (z toho 337 mačiek), pôvodnému majiteľovi vrátili 800 zvierat, osvojených do nových rodín bolo 1 250. Všetky neoznačené prijaté zvieratá boli v zmysle vyhlášky o karanténnych staniciach a útulkoch začipované a kastráciu podstúpilo 900 útulkových zvierat.

 

 

Sloboda zvierat uskutočnila v rámci manažmentu populácie pouličných zvierat   spolupráci s magistrátom hlavného mesta a OZ Mačky a OZ Pomoc pouličným mačkám z občianskeho rozpočtu magistrátu aj odchyt, kastráciu a veterinárnu prehliadku a ošetrenie 1 158 ferálnych mačiek z intravilánu hlavného mesta, Sloboda zvierat vykastrovala a vrátila do pôvodného prostredia ďalších 313 ferálnych mačiek.


Mesto vyčlenilo v rámci občianskeho rozpočtu na kastračný program 23 160 Eur.

Predsedníčka OZ Sloboda zvierat Pavla Dugovičová doplnila, že pandémia priniesla aj pozitívum, ktorým je nárast domácich adopcií. Výsledkom je, že si domov našli aj zvieratá, ktoré strávili v útulku tri či štyri roky.

 

Za posledný rok narástol aj počet odchytených zabehnutých zvierat vrátených pôvodnému majiteľovi. Dôvodom je povinné čipovanie psov. Zákon o veterinárnej starostlivosti ukladá majiteľom psov povinnosť označiť svoje zviera mikročipom najneskôr do 12 týždňov veku, v prípade zmeny majiteľa skôr.

 

 

Útulky Slobody zvierat zabezpečujú okrem odchytov zabehnutých zvierat v obciach, karantenizáciu a umiestnenie zvieraťa v útulku, liečbu a veterinárnu starostlivosť, čipovanie, kastrácie a adopcie.

 

Súvisiaci článok: Zachráň psíka z útulku adopciou. Funguje to onlinereklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Sloboda zvieratNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok