Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Zmenou prejde aj evidencia vozidiel.
Zmenou prejde aj evidencia vozidiel.
26.05.2021 16:26 Domov
Novelou zákona o doprave nás čakajú úpravy STK či zmeny rýchlosti v obci a na diaľnici
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.05.2021 16:26 Domov

Novelou zákona o doprave nás čakajú úpravy STK či zmeny rýchlosti v obci a na diaľniciBRATISLAVA - Vláda SR počas dnešného dňa schválila novelu, ktorou sa upravuje technická kontrola auta (STK) v cestnej premávke. Zmeny sa budú týkať aj povolenej rýchlosti v obci či na diaľnici.


V spojení s činnosťou technickej a emisnej kontroly, kontroly originality a montáže plynových zariadení sa navrhuje predĺžiť platnosť poverenia. Po ukončení činnosti technickej služby do začiatku fungovania novej má byť potrebné odovzdať typovému schvaľovaciemu orgánu informačný systém.

 

 

Zmeny sa dotknú aj zriaďovania STK-čky. Rezort navrhuje, aby bolo vozidlo zaevidované v mieste reálneho pracoviska. Častokrát totiž nastáva situácia, kedy sa iba zámerne blokuje miesto v existujúcej sieti.  

Obmedzenie na diaľnici v obci (90 km/h) by sa malo podľa ministerstva dopravy a výstvby SR vypustiť. "Vzhľadom na to, že diaľnica je nadradená infraštruktúra, ktorá je navrhnutá na vyššiu rýchlosť, nie je dôvod obmedzovať rýchlosť na diaľnici, či prechádza alebo neprechádza obcou."

 

"Ak je potrebné rýchlosť na diaľnici prechádzajúcej obcou obmedziť, vykoná sa tak prostredníctvom príslušných dopravných značiek obmedzujúcich rýchlosť," argumentuje MDV v dôvodovej správe.

 

 

Zmena zákona o rýchlosti je podľa rezortu nevyhnutná, pretože podľa nariadenia EÚ budú všetky typy vozidiel od 6. júla 2022 a všetky prvýkrát evidované vozidlá od 7. júla 2024 vybavené systémom inteligentného prispôsobenia rýchlosti. Ten je definovaný ako systém, ktorý pomáha vodičovi udržiavať rýchlosť zodpovedajúcu podmienkam prevádzky na ceste tým, že mu poskytuje osobitnú a primeranú spätnú väzbu.

 

Pripravte sa na otravné pípanie pri prekročení rýchlosti. Prichádza povinný obmedzovač

 

 

Návrh sa bude týkať aj vozidiel mimo evidencie vozidiel SR. V skratke to znamená, že pod kontrolu budú spadať aj tie automobily, ktoré sú dovážané na Slovensko, pričom v čase zápisu do registra ešte nie sú zaevidované v evidencii. 

 Ustanoviť by sa mali aj podmienky na zrušenie rozhodnutia o pridelení náhradného identifikačného čísla vozidla VIN. 

 

S účinnosťou od 1. júla 2021 budú zrušené kontrolné nálepky o technickej a emisnej kontrole, ale zabudla sa zrušiť povinnosť absolvovania technickej kontroly v prípade výmeny čelného skla.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TERAZ.SK/Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Pexels, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok