Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
15. sep. 2019Jolana
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba
Predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marián Kotleba
08.01.2018 08:10 Domov
Úrad priemyselného vlastníctva nezaregistroval kotlebovcom logo
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.01.2018 08:10 Domov

Úrad priemyselného vlastníctva nezaregistroval kotlebovcom logoBRATISLAVA - Úrad priemyselného vlastníctva odmietol kotlebovcom zaregistrovať ich logo do registra ochranných známok. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné, môžu ho dať preskúmať.


Vyplýva to z vyjadrení riaditeľky odboru známok a dizajnov úradu Zdeny Hajnalovej. "Politická strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko si prihlásila v decembri 2016 šesť prihlášok ochranných známok. Štyri z nich sú kombinované označenia predstavujúce logo strany a dve sú slovné "ĽS Naše Slovensko" a "Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko".

 

Všetky štyri prihlášky obsahujúce kombinované označenia úrad zamietol zo zákonného dôvodu, ktorým je rozpor označenia s  verejným poriadkom," uviedla pre TASR Hajnalová. V prípade kombinovaných ochranných známok ide o označenia pozostávajúce zo slovných a obrazových prvkov.

 

Rozhodnutie o zamietnutí vydal a odoslal úrad v decembru 2017. "Zatiaľ nenadobudlo právoplatnosť. Dve uvedené slovné označenia boli v auguste 2017 zapísané do registra ochranných známok," doplnila Hajnalová. To, že označenie úrad nezapíše do registra ochranných známok, neznamená podľa nej, že kotlebovci nemôžu označenie používať. Nemajú ale k nemu práva, ktoré dáva zákon o ochranných známkach.

 

Kým nie je zaregistrované, mohli by ho napríklad používať aj iné osoby, nie iba kotlebovci, ktorí by naň mali v prípade registrácie výlučné právo.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok