Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
19. jan. 2022Drahomíra
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
04.06.2016 13:57 Zaujímavosti
Uletené festivaly
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
04.06.2016 13:57 Zaujímavosti

Uletené festivalyBRATISLAVA – Leto je za dverami a s ním aj sezóna festivalov. U nás si pod týmto slovom predstavíme koncerty pod holým nebom, stany a partiu kamarátov. Vo svete má slovo festival ale úplne iný rozmer.


Highline Meeting festival (Taliansko)

Tento festival, ktorý sa každoročne koná v talianskych Alpách je len pre silných jedincov. Väčšinu času tu totiž účastníci trávia zavesení na lane niekoľko sto metrov nad zemou. Ale nie je to len o tom, že sa zavesia v sieti a relaxujú, po lane aj chodia. Pripravený je aj sprievodný program v podobe rôznych kurzov jogy, workshopov, paraglidingu...

Rouketopolemos (Grécko)

V Grécku na ostrove Chios sa rozhodne nudiť nebudete. Každoročne sa tu totiž rozzúri vojna medzi dvoma kostolmi - Angios Marcos a Panaghia Ereithiani. So západom slnka sa v oboch svätostánkoch zbiera k činu delostrelectvo. A tmavú oblohu rozžiaria prvé svetelné rakety. Bitka by mala skončiť vo chvíli, keď raketa protivníka rozozvučí náprotivnej strane zvon.

Shinto Kanamara Matsuri (Japonsko)

Kým u nás sa počas jari vynáša Morena alebo sa stavia Máj v Japonsku majú festival, kde sa nosia obrie penisy. Od roku 1977 sa na tomto festivale predáva všetko v tvare penisu, vrátane cukroviniek pre deti. Legenda hovorí, že démon posadol mladú dievčinu, ktorá počas svadobnej noci vykastrovala svojho manžela a potom aj druhého budúceho ženícha, no až tretiemu sa podarilo zlého démona dostať pomocou obrieho kovového penisu. Dnes je tento sviatok predovšetkým charitou a všetky zisky, ktoré z neho plynú, idú na výskum HIV.