Ukrajina vyhrala organizáciou turnaja, myslí si premiér Azarov

NETKY.SK • 20 Jún 2012, 11:15 • 2 min

Ukrajina vyhrala organizáciou turnaja, myslí si premiér Azarov - Futbal Ukrajinská futbalová reprezentácia bojovala statočne do poslednej minúty a bola svedkom ľudského zlyhania. V stredu to vyhlásil ukrajinský premiér Mykola Azarov, podľa ktorého krajina

Ukrajinská futbalová reprezentácia bojovala statočne do poslednej minúty a bola svedkom ľudského zlyhania. V stredu to vyhlásil ukrajinský premiér Mykola Azarov, podľa ktorého krajina zvíťazila už tým, že mohla spoluorganizovať európsky šampionát.
      V poslednom stretnutí D-skupiny podľahli domáci Anglicku 0:1 a s turnajom sa rozlúčili už po skupinovej fáze. Ukrajine však neuznali rozhodcovia regulárny gól, keď lopta po strele Marka Deviča prešla v 62. minúte celým objemom bránkovú čiaru. "Snažili sa o víťazstvo do posledného momentu. Šport je však šport a podobne ako život je o šťastí, náhode, chybách a nespravodlivosti. Nemali by sme z toho robiť tragédiu. Ukázali sme celému svetu, že vieme vyriešiť najkomplikovanejšie problémy a radikálne modernizovať infraštruktúru vo veľmi krátkom čase," vyhlásil Azarov. "Naša krajina zdolala nepriateľov a skeptikov, ktorí nám pri organizácii tohto významného podujatia želali neúspech," uzavrel.

Zdroj: TASR/Reuters