Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. mar. 2021Alan
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zážitkové centrum vedy Aurelium.
Zážitkové centrum vedy Aurelium.
28.10.2019 17:29 Kultúra
Týždeň vedy a techniky prinesie stovky popularizačných podujatí po celom Slovensku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.10.2019 17:29 Kultúra

Týždeň vedy a techniky prinesie stovky popularizačných podujatí po celom SlovenskuBRATISLAVA – Študenti, verejnosť aj odborníci sa budú môcť počas budúceho týždňa zúčastniť na prednáškach, festivaloch, workshopoch a súťažiach v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019.


Pripravené sú stovky popularizačných podujatí po celom Slovensku, informovala Zuzana Hajdu z odboru propagácie Národného centra pre popularizáciu vedy a techniky.

 

Jedno z hlavných podujatí tohto ročníka je Utorok so živou prírodou, ktoré pripravuje Centrum vedecko-technických informácií SR. Konať sa bude v dvoch blokoch.

 

Doobeda privíta skupiny stredoškolákov, popoludní sa bude môcť prísť pozrieť aj široká verejnosť. V troch krátkych prednáškach sa budú experti venovať ochrane slovenskej flóry a fauny, na ktorú vplýva nielen civilizácia, ale aj meniace sa klimatické podmienky.

 

Cieľom je priblížiť, prečo mnohé druhy rastlín a živočíchov v súčasnosti ustupujú, pričom viacerým hrozí dokonca vyhynutie, a kto je za tento stav zodpovedný.

 

 

Počas dvoch dní sa v priestoroch výstaviska Incheba budú môcť záujemcovia zúčastniť hneď na dvoch podujatiach. Interaktívna výstava Veda netradične sa tento rok zameriava na mladé vedecké talenty. Festival vedy a techniky Amavet 2019 predstaví zaujímavé a inovatívne projekty, na ktorých pracujú študenti.

 

V rámci Týždňa vedy a techniky je pripravený program aj pre odbornú komunitu. V strede týždňa sa uskutoční Národný okrúhly stôl o vednej politike, ktorý sa snaží prostredníctvom odbornej diskusie prispieť k hľadaniu možností na zlepšenie podmienok a kvality slovenskej vedy a výskumu.

 

 

Vo štvrtok 7. novembra sa uskutoční Slávnostné vyhlásenie výsledkov fotografickej a výtvarnej súťaže, počas ktorého si mladí a talentovaní študenti prevezmú diplomy a vecné ceny. Cieľom súťaží je zvýšiť záujem mladých ľudí o vedu a techniku, vedecké bádanie a popularizáciu vedy a techniky na Slovensku. Vyvrcholením týždňa bude galavečer pri príležitosti odovzdávania Ceny za vedu a techniku 2019.

 

Týždeň vedy a techniky sa uskutoční v dňoch 4. – 10. novembra 2019, čím ukončí vedeckú jeseň podujatí zameraných na popularizáciu vedy a výskumu.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok