Titul v La Lige má po výhre Real, Messiho 46 gólov naň nestačí

NETKY.SK • 3 Máj 2012, 07:11 • 2 min

Titul v La Lige má po výhre Real, Messiho 46 gólov naň nestačí - Futbal Real Madrid v stredu definitívne získal po štyroch sezónach vytúžený titul v španielskej najvyššej futbalovej súťaži. Dve kolá pred koncom súťaže mu na to stačila jasná výhra 3 0 na i

Real Madrid v stredu definitívne získal po štyroch sezónach vytúžený titul v španielskej najvyššej futbalovej súťaži. Dve kolá pred koncom súťaže mu na to stačila jasná výhra 3:0 na ihrisku Athletica Bilbao v rámci dohrávaného 20. kola Primery Division.

Pre kráľovský klub je to v poradí už 32. primát v domácej súťaži a v zostávajúcich dvoch kolách budú zverenci Joseho Mourinha útočiť na zisk magických 100 bodov. Aktuálne majú na konte 94, teda k dosiahnutiu méty potrebujú zdolať Granadu vonku a Mallorcu doma.

Argentínsky ostrostrelec FC Barcelona Lionel Messi zlomil v stredu ďalší rekord. Svojím tretím gólom do siete Malagy CF so 68. zásahmi stanovil nové kanonierske maximum za jednu sezónu vo všetkých súťažných zápasoch, no z hľadiska záchrany nádeje na titul to bolo márne.

Barcelona duel vyhrala 4:1, Messi sa presadil dvakrát po premenených pokutových kopoch a v 64. minúte trafil sieť aj z akcie po prihrávke Andresa Iniestu. Predchádzajúci rekordný zápis držal legendárny nemecký kanonier Gerd Müller, ktorý pred 39 rokmi skóroval ako futbalista najvyššej európskej súťaže 67-krát. Messi si k 46 gólom v La lige môže pridať ďalšie v posledných dvoch kolách a čaká ho ešte aj ďalšie súťažné stretnutie - finále španielskeho kráľovského pohára.

Futbalisti Atletico Madrid prišli o víťazstvo v nadstavenom čase. V súboji s Realom Sociedad zariadil remízu 1:1 v nadstavenom čase mexický legionár Sociedadu Carlos Vela. Finalista Európskej ligy hral od 73. minúty o desiatich.

Atletico si tak nedokázalo poistiť miesto v pohárovej Európe v budúcej sezóne a už po dohratí kola oň môže prísť v prípade úspechu Athletica Bilbao.

V záverečnej dohre prišlo o všetky body v sevillskom derby aj domáce FC, za Real betis dosiahol víťaznú tredu na 2:1 v druhej minúte nadstaveného času Benat Etxebarria.