TE: Skalica po Košiciach zdolala doma aj Poprad

NETKY.SK • 25 November 2014, 20:30 • 2 min

SKALICA - Hokejisti Skalice zvládajú úspešne domáce extraligové duely proti favorizovaným tímom.

Pred týždňom si "Záhoráci" poradili s lídrom z Košíc (3:1) a v utorkovom dueli 27. kola najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili aj nad druhým tímom tabuľky HK Poprad 6:3. Skaličania viedli v 23. min už 4:0 a hoci Matúš Paločko v polovici stretnutia znížil, v 49. min to bolo 6:1 pre domácich. Záverečná korektúra zo strany hostí už nič nezmenila na víťazstve Skalice, ktorá však naďalej zostáva na poslednej priečke.

Štefan Mega, tréner Skalice: "Mali sme výborný vstup do stretnutia, strelili sme gól a mali aj viac z hry. Prvú tretinu sme vyhrali 3:0 a v druhej časti sme sa snažili čo najdlhšie neinkasovať, aby sa súper nechytil. V tretej tretine nechali naši hráči na ľade všetko. Všetci podali výborný výkon na čele s brankárom. Vyhrať sme si zaslúžili."

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Nebudem tento zápas hodnotiť. Bol najslabším z našej strany v tejto extraligovej sezóne."

Hokej - Tipsport extraliga 2014/2015 - 27. kolo - utorok:

HK 36 Hant Skalica - HK Poprad 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)
Góly: 1. Stloukal (Vaškovič, Komínek), 5. Štumpf (R. Školiak, Drtina), 18. Komínek (Stloukal, Vaškovič), 23. Chylo (J. Jurík), 40. Štumpf (R. Školiak, J. Jurík), 49. J. Jurík (R. Školiak, Štumpf) - 30. Paločko (Kroták, S. Takáč), 49. T. Sýkora (R. Suchý, Hvila), 58. Kroták (Brejčák)
Vylúčení: 0:0 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Sčensný, Šefčík, 783 divákov

Skalica: Peksa - I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Mikéska, Krejčiřík - Vaškovič, Stloukal, Komínek - J. Jurík, R. Školiak, Štumpf - Méry, B. Mráz, Chylo - Bene, Lantoš, Šimíček
Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Gaborčík - Matis, Boltun, Hvila - Kroták, S. Takáč, Paločko - T. Sýkora, L. Paukovček, Paczkowski - Štrauch, Marek Nagy, Gápa