Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. jan. 2021Bohdana
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
10.04.2020 06:50 Zaujímavosti
Tajomstvo kríža
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
10.04.2020 06:50 Zaujímavosti

Tajomstvo kríža„Ale on bol prebodnutý pre naše priestupky zmučený pre naše neprávosti on znášal trest za náš pokoj jeho jazvami sa nám dostalo uzdravenia."


A stalo sa
Kedysi, bolo to vo svete, ktorý bol iný ako ten, v ktorom býva súčasník, dal Boh sľub. Hriech Adama a Evy spôsobil odlúčenie človeka a Boha, vytvoril hlbočiznú priepasť a zdalo sa, že z nej nie je východisko. Sľubom však Boh zabezpečil, že to neostane natrvalo a že zájde tak ďaleko, ako sa len bude dať, len aby Jeho ruka mohla z hlbiny vyťahovať.


A stalo sa. Narodil sa Ježiš, podujal sa byť človekom, žil, kráčal po zemi, zoskupil učeníkov a zmenil chod dejín. A celé to zavŕšil dielom ukrižovania, ktoré sa pripomína už tisícročia a naveky sa aj bude. Nijaká iná udalosť totiž nemá takú schopnosť, aby bola aktuálna vždy rovnako a nemá taký dosah, aby z hriešnika urobila Božieho priateľa.

 

Je to tak
Ukrižovanie dalo veľa-preveľa, ale najviac by sa malo dbať o uchopenie štyroch kľúčov, ktoré otvárajú dvere priamo do neba.
 

 

Podarilo sa
1. Odpustenie
Prvotný zámer bol, aby Ježiš sňal hriech a to úplne každý. Nech je to pre rozum akokoľvek nepolapiteľné, ono sa to podarilo a akýkoľvek priestupok sa Bohu vyzná, je odpustený. Je to milosť, ktorá splatila dlh, nemožno si to ničím zaslúžiť, nedá sa to odpracovať a ani za to vysloviť dostatočnú vďaku. Môže sa len s radosťou privinúť k Bohu s odhodlaním stráviť s Ním dobré aj zlé, až do konečného dychu Mu byť nablízku.
 

Už nijaký strach
2. Ukrižovaním a následným zmŕtvychvstaním je tu sloboda od strachu zo smrti a to pre každého, kto sa rozhodne zvesti uveriť. Smrťou sa nič nekončí, a keď ju Ježiš premohol, dal ľudstvu nádej. Úzkosť zo zomierania je tu od nepamäti, už malé dieťa sa zľakne, keď sa prvý raz dozvie o svojej smrteľnosti. Prijatím toho, čo spôsobil kríž, sa získava vstupenka do neba a istota, že sa večnosť udeje tam, kde nebude ani bolesť, ani plač, ani nič z toho, čo ohrozuje zem.
 

Upokoj sa
3. Ježiš trpel, aby človek mohol mať pokoj uprostred všetkého nesprávneho a disfunkčného, čo existuje. Nie, neznamená to, že bude kresťan uchránený od nejakej bolesti, aj ona je súčasťou života. Pokoj je úsmev na tvári toho, kto sa plaví na potápajúcej sa lodi. Je to odpustenie tomu, kto sa vysmial a zranil. Pokoj je víťazstvo nad nepokojom.

 

Stále spolu

4. Ukrižovaním sa Boh približuje tak ako nikdy predtým. Vierou v akt spásy má človek priateľa, na ktorého môže zavolať kedykoľvek - či je tma alebo nie, či je radosť alebo žiaľ, či sa spadlo alebo sa vstalo. Viac nič nebráni k smelému prístupu k Bohu. Opona sa roztrhla, kameň je odvalený, Ježiš žije a nič nie je nemožné.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok