Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
27.05.2012 22:43 Cestovanie
Systém family net umožní rodinám využívať turistické zľavy
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.05.2012 22:43 Cestovanie

Systém family net umožní rodinám využívať turistické zľavySystém family net umožní rodinám využívať turistické zľavy - Cestovanie Prostredníctvom bezplatných rodinných pasov chce Bratislavský kraj podporiť cestovný ruch. Hlavným ťažiskom projektu family net je vytvorenie zľavovej karty pre rodiny s deťmi, ktoré


Prostredníctvom bezplatných rodinných pasov chce Bratislavský kraj podporiť cestovný ruch. Hlavným ťažiskom projektu family net je vytvorenie zľavovej karty pre rodiny s deťmi, ktoré jej prostredníctvom budú môcť využívať zľavy v Bratislavskom a Trnavskom kraji, Dolnom Rakúsku a Burgenlande.
      Návrh vstupu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) ako partnera do projektu family net v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúska republika 2007-2013 schválili krajskí poslanci na ostatnom zastupiteľstve. „Kľúčové je, že sa schválila celá séria europrojektov, keď bratislavská župa čerpá europeniaze aspoň z toho mála, čo čerpať môže. Napríklad systém family net, kedy sa pripojíme na to, čo už je normálne v Rakúsku a teraz bude aj v bratislavskej župe,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Systém rodinných pasov vytvorí rôzne ponuky cestovného ruchu, priblíži tradičné kultúry krajov a ponúkne atraktívne destinácie, ktorými regióny disponujú. Systém family net oživí záujem o príslušné cezhraničných služby, rozšíria sa existujúce služby a využívanie siete poskytovateľov zliav, očakáva sa aj zvýšenie výnosu hospodárstva regiónov. Ako Frešo dodal, "širšia ponuka poskytovaných služieb v cestovnom ruchu je v konečnom dôsledku benefitom pre obyvateľa kraja. Vďaka projektu sa zvýši počet mladých rodín navštevujúcich destinácie bratislavskej župy, čo tiež zabezpečí rast ekonomiky v regióne."
      Systém rodinných pasov v súčasnosti existuje v Dolnom Rakúsku a Burgenlande. Cenové výhody vznikajú na základe partnerstva so súkromným sektorom v cestovnom ruchu. BSK by mohol z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na projekt family net získať financie vo výške 140.000 eur, pri povinnom vlastnom spolufinancovaní vo výške päť percent.

Zdroj: TASR


reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:   TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok