Testovaných na slovensku
16191
Infikovaných na slovensku
534
Infikovaných svetovo
1284256
Úmrtí svetovo
70328
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. apr. 2020Irena
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tri najvýraznejšie tváre Mostu Híd: Béla Bugár, Arpád Ersék, Ábel Ravasz
Tri najvýraznejšie tváre Mostu Híd: Béla Bugár, Arpád Ersék, Ábel Ravasz
15.01.2020 12:45 Parlamentné voľby 2020
Strana Most-Híd predstavila svoj nový volebný program
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
15.01.2020 12:45 Parlamentné voľby 2020

Strana Most-Híd predstavila svoj nový volebný programBRATISLAVA - Jedna zo strán súčasnej vlády, ktorá bude kandidovať aj v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, predstavila svoj takmer 200-bodový program. Jeho názov je reVÍZIA 2020.


Oblasti

Program predstavila strana na dnešnej tlačovej konferencii cez svojho predsedu Bélu Bugára a podpredsedu Ábela Ravasza. Hlavnými bodmi je napríklad nedostatok lekárov, dotačná schéma, ale aj dvojročná povinná predškolská dochádzka, problematika odborných a vysokých škôl či nedostatok odborníkov na pracovnom trhu. 

 

 

Vyjadrenie predsedu strany 

Bugár zdôraznil, že počet bodov programu nie je podstatný, dôležité je podľa jeho slov to, že je reálny a životaschopný. Tvrdí, že ich program vychádza z odborných skúseností i z praxe. Zdôraznil, že Most-Híd tu bol vždy preto, aby spájal a predstavoval vízie zodpovednej európskej politiky. "Do ďalších rokov budeme lepšou voľbou pre každého, komu záleží na Slovensku, jeho menšinách, občanoch a užšej spolupráci väčšiny s menšinami," skonštatoval.

 

 

Zmena systému školstva 

V oblasti školstva by chcel Most-Híd presadiť napríklad predĺženie povinnej predškolskej dochádzky na dva roky. Problém vidí Bugár aj v oblasti odborného vzdelávania a vysokého školstva. "Vysoké školstvo v niektorých prípadoch produkuje na trh práce vysokoškolákov, ktorí sa vo svojom odbore nevedia zamestnať," poznamenal. Okrem toho podľa neho chýbajú na trhu práce napríklad inžinieri a odborníci v IT oblasti.

 

 

Reforma zdravotníctva 

V oblasti zdravotníctva poukázal na problém chýbajúcich lekárov. Rozšíriť by chcel napríklad štipendijný program pre zdravotné sestry aj na lekárov. Problém vidí aj v čakacích dobách. Zdôraznil tiež problematiku starnutia obyvateľov a potrebu riešenia dlhodobej starostlivosti o starších občanov.

 

 

 

 reklama


reklama


Zdroj: TASR/netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Pixabay,Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok