Stochovej Slavii sa podaril veľkolepý obrat v záverečnej minúte zápasu! Zošívaní vyradili 5-násobného šampióna Európskej ligy

NETKY.SK • 15 Marec 2019, 09:16 • 2 min

PRAHA - "Toto je obrovská eufória a pocit, ktorý si zapamätáme do konca života," povedal futbalový stredopoliar Slavie Praha Tomáš Souček po tom, ako sa jeho tím postaral o veľký obrat v súboji proti favoritovi FC Sevilla.

Vo štvrtkovom odvetnom zápase Európskej ligy 2018/2019 sa "zošívaným" podarilo vyradiť päťnásobného majstra tejto súťaže a po devätnástich rokoch sa dostať medzi najlepšiu osmičku v rámci európskej pohárovej súťaže. Štvorgólová prestrelka, ktorá priniesla po 90 minútach remízu 2:2, rovnako ako v prvom meraní síl, pokračovala aj v predĺžení. Hoci český tím inkasoval od španielskeho favorita gól na 2:3 a v tom okamihu musel streliť dva, aby sa kvalifikoval do ďalšej fázy, túto na pohľad neuskutočniteľnú úlohu zvládol. Vďaka tomu je stále v hre o trofej pre šampióna EL posledný Slovák - stredopoliar Miroslav Stoch, ktorý v odvete hral do 93. min.

"Nikdy sme neprestali veriť, že sa nám to môže podariť. Bola to náročná úloha, ale tretí gól nám nesmierne pomohol," dodal Souček podľa oficiálneho webu Európskej futbalovej únie (UEFA). Postupovú "trefu" štvornásobného českého majstra strelil až v 119. min Ibrahim Traoré, keď pred bránkou "zazmätkoval" obranca Sevilly Simon Kjaer, ktorý neodpratal loptu do bezpečia.

‪S-E-Š-Í-V-Á-N-Í! #spolujsmesilnejsi ‬

Príspevok, ktorý zdieľa SK Slavia Praha (@slaviapraha),

"Skórovať proti takému silnému tímu v posledných minútach predĺženia,... čo viac by sme si mohli priať. Toto sa už nikdy v živote nemusí zopakovať. Nesmierne ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nám neprestali veriť ani po tom, čo sme tretí raz inkasovali," neskrýval svoje nadšenie tréner "slavistov" Jindřich Trpišovský. "Fantastická noc. Ak by mi niekto pred zápasom povedal, že vyradíme Sevillu, neveril by som," doplnil brankár pražského mužstva Ondřej Kolář.

Slavia Praha - FC Sevilla 4:3 pp (1:1, 2:2)

Góly: 15. Ngadeu-Ngadjui, 47. Souček (z 11 m), 102. Van Buren, 119. Traore - 44. Ben Yedder (z 11 m), 54. El Haddadi, 98. Vazquez