Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. sep. 2021Edita
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Na telefónnom čísle 0800 193 193 budú ľuďom k dispozícií klinickí psychológovia s minimálne desaťročnou praxou, ktorí budú poskytovať krízovú intervenciu pre dospelých.
Na telefónnom čísle 0800 193 193 budú ľuďom k dispozícií klinickí psychológovia s minimálne desaťročnou praxou, ktorí budú poskytovať krízovú intervenciu pre dospelých.
30.07.2021 10:46 Domov
Štát spustil Národnú linku na podporu duševného zdravia
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.07.2021 10:46 Domov

Štát spustil Národnú linku na podporu duševného zdraviaBRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky spustilo Národnú linku na podporu duševného zdravia.


V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Na telefónnom čísle 0800 193 193 budú ľuďom k dispozícií klinickí psychológovia s minimálne desaťročnou praxou, ktorí budú poskytovať krízovú intervenciu pre dospelých. Okrem telefonickej pomoci budú psychológovia poskytovať pomoc ľuďom aj online. Linka fungovať minimálne rok.

 „Súčasťou podpory duševného zdravia bude online a telefonické poradenstvo, ktoré bude súčasťou poradní duševného zdravia, rovnako telemedicína v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti. Cieľom je využitie odborných kapacít štátu v oblasti duševného zdravia v náročnom čase pandémie ako aj v období po nej,“ povedal Kamil Száz, štátny tajomník MZ SR.

 

Prečítajte si: Viete, čo je to rodičovský bonus? Zavedú ho aj na Slovensku!

Podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského je linka dôležitým nástrojom pomoci ľuďom. Jej opodstatnenie je ešte väčšie v čase pandémia, keď prišli mnohí o zdroj príjmu či boli obmedzení na sociálnych kontaktoch.

Národná linka poskytujúca psychologickú pomoc na Slovensku dlhé roky chýbala. O potrebe jej zriadenia   volala odborná aj široká verejnosť.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/ Netky KP

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok